Jeśli życie wali Cię po głowie i ciężko Ci na duszy to tekst, który musisz przeczytać

Zdarza się, że czarna seria zaczyna się w życiu. Jeden problem po drugim i wydaje się, że trudności nigdy się nie skończą.

Chcesz opuścić ręce, poddać się i powiedzieć „mam dość, niech się dzieje co chce!”. Zrób tak. A potem przypomnij sobie, że
najciemniejsza noc jest tuż przed świtem, a pewnego dnia minie trudny okres.

Tymczasem pomyśl o tym: wszyscy mają trudności, ale niektórzy ludzie doświadczają ich częściej niż inni. Dlaczego tak jest?

Walczymy z rzeczywistością lub pokornie akceptujemy wszystko takim, jakim jest – zależy to tylko od tego, czy w końcu jesteśmy szczęśliwi, czy nie.

Oto, o czym należy pamiętać w trudnych czasach życia:

1. Wszystko jest tym czym jest.

Słynne powiedzenie Buddy mówi: „Twoje cierpienie jest spowodowane przez twój opór”. Pomyśl o tym przez chwilę. Oznacza to, że cierpienie jest możliwe tylko wtedy, gdy nie chcemy zaakceptować tego, co się dzieje. Jeśli możesz coś zmienić, podejmij działanie. Ale jeśli zmiana nie jest możliwa, masz dwie opcje: zaakceptować sytuację i puścić negatywne myśli lub długo i bezsensownie cierpieć.

2. Problem staje się problemem tylko wtedy, gdy go nazwiesz.

Często stajemy się własnymi najgorszymi wrogami. Szczęście naprawdę zależy od punktu widzenia. Jeśli uważasz, że coś jest problemem, twoje emocje i myśli będą przepełnione negatywami. Zastanów się, jakie lekcje możesz wyciągnąć z tej sytuacji, a nagle przestanie to stanowić problem.

3. Jeśli chcesz coś zmienić, zacznij od siebie.

Świat zewnętrzny jest odbiciem świata wewnętrznego. Prawdopodobnie znasz ludzi, których życie jest pełne chaosu i stresu. I czy to nie dlatego, że sami są totalnie chaotyczni? Lubimy myśleć, że okoliczności nas zmieniają. W rzeczywistości działa w przeciwnym kierunku: musimy zmienić siebie, aby zmienić okoliczności.

4. Nie ma pojęcia „porażka” – to tylko okazja, aby się czegoś nauczyć.

Wystarczy usunąć ze słownika słowo „katastrofa”. Wszyscy wielcy ludzie wielokrotnie zawodzili, zanim im się coś udało.
Thomas Edison powiedział: „Zanim żarówka zadziałała, znalazłem 99 sposobów, w których nie działała”. Ucz się z tak zwanych
niepowodzeń. Dowiedz się, jak to zrobić lepiej następnym razem.

5. Jeśli nie dostaniesz tego, czego chcesz, to znaczy, że czeka na Ciebie coś dużo lepszego.

Wiem, że czasami trudno w to uwierzyć. Ale to prawda. Zwykle, kiedy patrzysz wstecz na swoje życie, zdajesz sobie sprawę, że dobre rzeczy wydarzyły się po tym, jak coś się nie udało. Po prostu uwierz, że wszystko dzieje się dokładnie tak, jak powinno.

6. Doceń teraz.

Dziś się już nigdy nie powtórzy. W każdej chwili życia jest coś cennego, nie pozwól, by ci to umknęło. Wkrótce wszystko stanie się wspomnieniem. Może pewnego dnia będziesz tęsknić za chwilami, które nie wydają się teraz szczęśliwe.

7. Uwolnij pragnienie.

Większość ludzi żyje z „połączonym umysłem”. Oznacza to, że przywiązują dużą wagę do swoich pragnień, a jeśli nie dostaną tego, co chcieli, dopadną ich negatywne emocje. Zamiast tego spróbuj ćwiczyć „oddzielny umysł”: jeśli czegoś pragniesz, będziesz mógł być nadal szczęśliwy niezależnie od tego, czy to dostaniesz czy nie. Twoje emocje pozostają neutralne lub pozytywne.

8. Zrozum swoje lęki i bądź im wdzięczny.

Strach może być świetnym nauczycielem. Pokonanie strachu często przybliża Cię do zwycięstwa. Na przykład, kiedy byłem na studiach, bałem się wystąpień publicznych. Więc teraz wydaje mi się zabawne, że nie tylko codziennie występuję przed grupą ludzi, będąc nauczycielem, ale także uczę sztuki wystąpień publicznych. Aby przełamać strach, wystarczy ćwiczyć. Strach jest tylko iluzją.

9. Pozwól sobie poczuć radość.

Wierzcie lub nie, znam wielu ludzi, którzy nie potrafią się cieszyć. Nie wiedzą nawet, jak być szczęśliwym. Niektórzy
ludzie są tak uzależnieni od swoich problemów i wewnętrznego chaosu, że nie mają pojęcia, kim są bez tego wszystkiego. Staraj się więc być szczęśliwym. Niech będzie to choćby krótki moment, ale ważne jest, aby skupić się na radościach, a nie na trudnościach.

10. Nie porównuj się z innymi.

Ale jeśli porównujesz, to tylko z tymi, którzy mają gorzej od ciebie. Bezrobotny? Bądź wdzięczny przynajmniej za otrzymywanie
zasiłków dla bezrobotnych. Większość ludzi na świecie żyje w skrajnym ubóstwie. Nie wyglądasz jak Angelina Jolie? I dobrze jest ciężko obciążona genetycznie, jej szanse na raka wynosiły 87%, zdecydowala się na podwójną mastektomię. Nie ma ludzi doskonałych, ani idealnych warunków, które zapewniają ludziom szczęście. Jedni są szczęśliwi mając bardzo niewielem a drudzy nieszczęśliwi mimo, że mają niemal wszystko.

11. Nie jesteś ofiarą.

Nikt nie robi nic specjalnie dla ciebie ani przeciwko tobie. Tworzysz własne doświadczenie. Weź osobistą odpowiedzialność i zdaj sobie sprawę, że możesz przejść przez trudności. Musisz tylko zacząć od zmiany myśli i działań. Porzuć mentalność ofiary i zostań wygranym. To świadomy wybór.

12. Wszystko może i zmieni się „to minie” – jedno z moich ulubionych powiedzeń.

Kiedy utknęliśmy w złej sytuacji, wydaje nam się, że nie ma wyjścia. Wydaje się, że nic się nie zmieni. Ale wiesz co? Będą
zmiany! Nic nie jest pewne i nie trwa wieczne oprócz śmierci. Porzuć więc nawyk myślenia, że wszystko tak pozostanie na zawsze. Nie zostanie.

13. Wszystko jest możliwe.

Cuda zdarzają się codziennie. To prawda. Szkoda, że nie da się opisać w jednym artykule wszystkich niesamowitych rzeczy, które przytrafiły się moim znajomym – od wyleczenia czwartego stadium raka, po nagłe spotkanie drugiej połowy.

To się zdarza cały czas. Musisz tylko uwierzyć, że tak się dzieje. Gdy uwierzysz, będziesz w stanie wygrać każdą bitwę.

Źródło i Miniatura wpisu: © profesor Carol Morgan za otozh.com.ua