Karol dostał 500 zł mandatu za koszenie zboża! Donieśli na niego sąsiedzi…

Jak pokazuje historia naszego bohatera rolnicy mają dziś gigantyczny problem z wykonywaniem swojej pracy.

Bo wyobraźcie sobie, że koszenie zboża, jazda traktorem, rozrzucanie obornika to ich praca, z której żyją i która daje nam żywność. Wieś przestała być jednak dziś głównie miejscem życia i pracy rolników. Na wieś zjeżdżają mieszczuchy, którzy szukają tam sielskiej ostoi spokoju, a nie kurzu, hałasu i smrodu…

Podobnie rzecz ma się na obrzeżach miast, gdzie lokują się nowe osiedla na terenach dawniej podmiejskich i wiejskich.

Mieszkańcy jednego z takich osiedli w Oławie wezwali na pomoc policję i poskarżyli się na kurz i hałas spowodowany przez rolnika, który kosił zboże kombajnem. Pan Karol, który nie robił nic poza wykonywaniem swoich obowiązków otrzymał mandat w wysokości 500 zł.
Niestety nie był to odosobniony przypadek. Podobne sytuacje zdarzają się na tyle często, że rolnicy postanowili zareagować.

Na facebookowej grupie Polskie Rolnictwo pojawił się post, który miał uświadomić nowym mieszkańcom jak wygląda życie i praca na wsi.

„Karol z Oławy dostał 500 zł mandatu za prace na swoim polu!
Od rana zalewa mnie krew! 
95-hektarowe Pole Karola – rolnika z Oławy, na przestrzeni ostatnich lat zostało otoczone przez „wille”, za miedzą natomiast ma osiedle – blisko 5 tysięcy osób.
Przez okolicznych mieszkańców otrzymał MANDAT 500ZŁ!!
Dlaczego?! – bo kurzy i brudzi… SKANDAL!
Posłuchajcie drodzy mieszkańcy miast…
Zboże Wam kurzy? 
Więc przestań spożywać:
– Pieczywo
– Płatki
– Otręby
– Kasze
– Syropy (przemysł farmaceutyczny!)
– Makarony
– Przetwory mączne
– Pierogi
– Piwo, wódkę, whisky..
– Mięso i jajka (zboża to w dużej mierze pasza dla zwierząt hodowlanych)

Błoto na jezdni? Jak budują Wasze klatki.. (tzn. bloki) nie przeszkadza Wam żwir i piach na kilku osiedlach i drogach dookoła. Natomiast kiedy produkujemy dla Was żywność – jest to tragedią nie do ominięcia.. 
To Wy osiedlacie się na terenach wiejskich, na ziemiach, które od lat były uprawiane przez wiele pokoleń! Pragniesz betonu i spokoju – szukaj w centrum miasta!
Szanuj naszą pracę bo to dzięki nam masz codziennie świeże posiłki! 
Kiedy chodzisz z pieskiem po naszych polach, kiedy niszczysz rzepak robiąc sobie w nim idiotyczne zdjęcia – nikt na to nie zwraca uwagi.
Krowy i świnki śmierdzą?
Szkoda, że nie śmierdzą Ci przetwory mleczne i mięsne!
Kury śmierdzą?
Szkoda, że nie śmierdzi Ci niedzielny rosół i poranna jajecznica!
Najpierw myślcie potem róbcie!

STOP KARANIU ROLNIKÓW ZA PRACĘ!

Post wywołał falę poparcia i zebrał ogrom komentarzy. Większość internautów stanęła po stronie rolników i zgadza się z ich oburzeniem na temat kar.