Kierowca ciężarówki zatrzymuje samochód aby ocalić małego bezdomnego pieska. Ten prowadzi go do lasu.

Dan O’Grady, kierowca ciężarówki z Akron, Ohio, jechał autostradą, kiedy w oddali zauważył coś na poboczu drogi. Przejeżdżając obok, zdał sobie sprawę, że był to mały piesek. Ponieważ jechał autostradą zjechał na następnym zjeździe aby po niego wrócić. Chudy pies zauważył Dana i zaczął na niego szczekać. Dana zdziwiło dziwne zachowanie psa który podbiegał do niego szczekając po czym znowu wbiegał do lasu. Dan zrozumiał, że pies chciał mu coś pokazać, więc udał się za nim. Kiedy dotarł na miejsce, zdał sobie sprawę, dlaczego pies się tak zachowywał.

Dan postanowił, że musi podzielić się z kimś tym co go spotkało.

Zadzwonił do Humane Society of Summit County (schroniska zajmującego się przygotowywaniem zwierząt do adopcji) i opowiedział co zobaczył. Byli tak zdumieni historią Dana że postanowili opisać ją na Facebooku.

Kiedy Dan O’Grady of Akron, kierowca ciężarówki zobaczył małego porzuconego pieska na autostradzie nie mógł przejechać obojętnie, postanowił się wrócić.

Zjechał z autostrady i miał nadzieje że zdąży, zanim stanie się coś złego. Zdenerwowany pies biegał w kierunku lasu i z powrotem szczekając. Było jasne, że chciał aby Dan coś zobaczył. Pod krzakiem kierowca ujrzał skulonego białego królika.

Zwierzęta były wychudzone i wygłodniałe. Po zabraniu obu zwierząt Dan nakarmił je tym co miał. Pieska kanapką z mięsem a królika sałatą i udał się do najbliższego schroniska dla zwierząt. Miejscowe schronisko wzięło pieska Highway’a ale nie mogło przyjąć króliczka. Nazwał je z racji miejsc, w których je znalazł Highway i Interstate.

Dan przypomniał sobie, że gdy był kiedyś w naszym schronisku widział króliki i postanowił go przywieźć właśnie do nas. Zadzwonił do nas i po potwierdzeniu, że go przyjmiemy dla Interstate’a zaczęła się długa podróż wraz z Danem na północ. Króliczek był bardzo chudy i niedożywiony, sama skóra i kości. Kto wie jak dużo czasu on i piesek spędzili sami w lesie. Mieli dużo szczęścia, że przeżyli i że pomoc nie przyszła za późno.

Pies Highway został adoptowany ze schroniska w Georgii. A króliczek Interstate został wysterylizowany i przygotowany do adopcji.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Dan O’Grady poświęcił czas na jego długiej trasie i dopilnował aby zwierzęta bezpiecznie trafiły pod właściwą opiekę.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂