Koledzy z klasy zmuszają chłopca z porażeniem mózgowym by był żywą kładką

W internecie pojawiło się nagranie, na którym chłopiec z porażeniem mózgowym zostaje zmuszony do położenia na środku strumienia, by koleżanka mogła po nim przejść.

Grupa 30 nastolatków otacza 14-latka i każe mu się położyć w wodzie. Następnie przechodzi po nim koleżanka, a oni śmieją się i nagrywają filmy.

14-latek opowiadał w Chronicle Herald, że od zawsze go szykanowali, ale nikogo to nie obchodzi.

Nagranie udostępnił przyjaciel ojca chłopca. Napisał pod nim:

„Nigdy w CAŁYM moim życiu nie byłem bardziej obrzydzony. Chłopiec na tym nagraniu to syn mojego przyjaciela, cierpiący na porażenie mózgowe. Zdarzenie miało miejsce w Glace Bay High School.

Rodzice; zawiedliście to pokolenie. Ilość nastolatków, którzy stali dookoła i patrzyli jak to się dzieje, a nawet nagrywali filmy. Mam nadzieję, że obejrzycie to nagranie, zobaczycie tam własne dzieci i będziecie czuć wstyd. Do dziewczyny, która po nim przeszła: powinnaś się wstydzić.

Każdy kto zna tego chłopca, wie że jest niepełnosprawny. Aż tak ciężko jest się wyłamamć i okazać empatię?? Nie tylko stać z boku i przyzwalać na takie coś i jeszcze filmować, to jakiś tragiczne! Mamy 2018 rok! A dzieci nie potrafia okazywać szacunku i wspierać sie wzajemnie. Potrafia się tylko gnoić lub przyglądać, gdy inni to robią…

Myślę, że powinniśmy przyjrzeć się tej sytuacji i ją zmienić. Powinniśmy przyjrzeć się naszym dzieciom i tym czego ich uczymy, powinniśmy odgrywać większą rolę w ich życiu. Takie rzeczy dzieją się, bo nie wiemy co nasze dzieci robią w szkole czy ze swoimi przyjaciółmi. TO MUSI SIĘ ZMIENIĆ.”

Podziel się z innymi! Może do czyjegoś sumienia dotrze ten dramatyczny apel.