Krótki, ale głęboko poruszający film o psach, autor ma nadzieję zmienić podejście ludzi

Jedna z największych fundacji działających na rzeczy szeroko pojętej ochrony zwierząt, przygotowała film, z którym twórcy wiążą wielkie nadzieje zmiany podejścia ludzi do kwestii porzucania zwierząt.

Fundacja 30 Millions d’Amis Foundation (30 Milionów Przyjaciół) zebrała zatrważające dane o ilości porzucanych czworonogów.

Przez lata funkcjonowania założyciele, pracownicy i wolontariusze fundacji widzieli wiele. I mieli świadomość jak źle się sprawy mają, ale jednocześnie wierzyli, że coś zmienia się na lepsze.

Niestety zebrali także dane statystyczne, które ich zdruzgotały. Sądzili, że przez lata prowadzonymi, szeroko zakrojonymi kampaniami i działalnością wielu organizacji na całym świecie, udaje się zmniejszać skalę zjawiska.

Niestety dane są zatrważające. Wciąż porzucanych jest setki tysięcy zwierzaków, które znudziły się dzieciom, właścicielom, lub przestały pasować do ich wyobrażeń, o idealnie dopasowującycm się do ich trybu życia, pupilu.

A kiedy zbliżają się wakacje, przerwy świątczne i inne okresy związane z wyjazdami, odsetek porzuceń wzrasta dziesięciokrotnie.

Nagranie ma przypomnieć ludziom o lojalności i miłości naszych czworonożnych przyjaciół, a ludziom o tym, jak wielka spoczywa na nich odpowiedzialność, gdy zostają opiekunami zwierzaka.

Mamy nadzieję, że filmowy przekaz wyrazi więcej niż tysiąc słów…

Kiedy pies opuszcza swojego przyjaciela, to nie dlatego, że jedzie na wakacje…