Ksiądz naucza, że niewierzący nie są zdolni do miłości. Potrafi to uzasadnić

Jeśli nie wierzysz w Boga, nie masz żadnych intelektualnych nawet możliwości, żeby wierzyć w miłość – twierdzi ks. Marek Dziewiecki. Niestety nie jest on zwykłym księdzem, a doktorem psychologii i ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie…

Ks. Marek Dziewiecki to kapłan diecezji radomskiej, adiunkt UKSW i ekspert MEN z zakresu przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. W 2013 roku w Pabianicach przekonywał, ale i innych swoich wypowiedziach przekonuje, że ateiści nie są zdolni do miłości. 

Kiedy ktoś z nastolatków albo z dorosłych mówi „proszę księdza, ja nie wierzę w Boga”, mówię: ojoj, żal mi ciebie chłopcze czy dziewczyno czy dorosły człowieku. Dlaczego? Bo nie wierzysz w miłość, to ani rodziny nie założysz ani przyjaciół nie będziesz miał– mówił Dziewiecki i streszcza dalszą część rozmowy ze studentem Politechniki, kóry miał mu powiedzieć, że wierzy w miłość, a wtedy duchowny dopytywał, czy on sam jest miłością, albo czy jego dziewczyna jest miłością. Chłopak zaprzeczył. 

Ja też nie jestem miłością. Jeśli ty nie jesteś miłością, twoja dziewczyna nie jest miłością i ja nie jestem miłością i nie ma kogoś kto jest miłością, to nawet nie zaczniemy marzyć o miłości, a co dopiero kochać. Jeśli nie wierzysz w Boga, nie masz żadnych intelektualnych nawet możliwości, żeby wierzyć w miłość. Bo skąd by się wzięła miłość? Jeśli nie jest w tobie, nie jest w niej, nie jest we mnie, to nie ma. Chyba, że jest ktoś, kto jest miłością – wyjasniał zebranym. Powiedział też, jak odpowiada na stwierdzenie, że „niektórzy ateiści też kochają”. – Ale wtedy jest pytanie dlaczego? Jeżeli oni wierzą, że jesteśmy zwierzętami, tylko wyżej wyewoluowanymi i w świecie materii miłość nie ma sensu, bo jest walka o byt, a nie bycie darem dla innych, więc jeżeli jakiś ateista kocha, to pytam: dlaczego? Przecież to jest bez sensu z twojej perspektywy, człowieku. Bo robisz coś wbrew naturze. W naturze wszystko co żyje chce walczyć o siebie. A miłość mówi: jestem darem dla ciebie. Absolutnie anty-natura, anty-materia – kontynuował. 

Bóg się objawia, że jest miłością i ten, kto nie wierzy w Boga nie może nawet zacząć myśleć o miłości, a co dopiero zacząć kochać – podsumował ks. Marek Dziewiecki. 

W innej wypowiedzi, której fragmenty można znaleźć w serwisie YouTub, duchowny stwierdza też, że „nikt w historii ludzkości nie skrzywdził tak ludzi jak ateiści”, „to jest jedyna grupa, która nigdy nie przeprasza” oraz, że „jeśli jesteś wrażliwy na krzywdę człowieka, nigdy nie będziesz ateistą”.

Pozostawiamy słowa księdza bez komentarza…

Zgadzacie się z logiką księdza?