Ksiądz wypuścił z rąk dziecko w czasie chrztu. Mama zareagowała natychmiast

Ceremonia chrztu jest ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, ale ten chrzest zapisze się w pamięci uczestników z dodatkowego powodu.

W kościele katolickim chrztu udziela się bardzo małym dzieciom. Zazwyczaj są to niemowlęta. Obrządek zmienia się zależnie od wyznania i regionu. W Polsce maluchy są ubrane i jedynie skrapia się je święconą wodą, ale wiele kościołów (prawosławnych czy ewangelickich) stosuje obrzęd zanurzania dziecka w chrzcielnicy.

Mrożąca krew w żyłach scena podczas chrztu

W czasie udzielania sakramentu pokazanego na filmie, dziecko zostało przekazane w ręce duchownego, który zanurza je w chrzcielnicy i wymawia formułę udzielenia sakramentu. Duchowny jednak niefortunnie chwyta dziecko, że wyślizguje mu się ono z rąk i wpada całe do wody buzią do dołu.

Mama czekała z rozłożonym ręcznikiem żeby wytrzeć dziecko nie była w stanie go złapać. Na szczęście tuż obok stała chrzestna, która w mgnieniu oka chwyciła maleństwo i podała mamie, która je utuliła i uspokoiła.

Reakcje po opublikowaniu nagrania

Mina księdza mówi sama za siebie. Ewidentnie mu głupio, że upuścił maluszka.

Po upublicznieniu nagrania na TikToku okazało się, że ludzie najbardziej w całej tej sytuacji empatyzują z księdzem. Pojawiły się głosy zrozumienia i współczucia dla duchownego.

„To straszne. Współczuję temu księdzu. Musi teraz z tym żyć” – brzmiał jeden z komentarzy.

„Wyraz twarzy księdza mówi wszystko. Widać, że starał się być bardzo delikatny i żałuje, że do tego doszło” – dodał ktoś inny.

„To dziecko będzie wyjątkowo święte po tym zanurzeniu” – podsumował kolejny.

Zobaczcie jak wyglądała ta nieszczęsna sytuacja. Na szczęście maluchowi nic się nie stało.

@xtassy Boy wanted a holy dip! #baptism #splash #fail #ohno #fyp #foryou #foryoupage #parati #paratipage #xtassybeats #baby #priest #ceremony ♬ original sound – Xtassy

Źródło: tiktok.com/@xtassy, Miniatura wpisu: tiktok.com/@xtassy