Kupujecie kapsułki do prania? Po przeczytaniu artykułu sięgniecie po inny środek do prania…

Aktualnie posiadamy ogromny wybór produktów do prania – tradycyjne proszki, mydła, płyny, a oraz niezwykle popularne kapsułki. Bez wątpienia każda marka sprzedająca wyroby piorące ma w swej ofercie tabletki do prania.

Są dość przydatne w stosowaniu – zajmują niedużo miejsca i nie rozsypiemy ich jak proszku. Niestety, badania pokazują, że mogą być niezwykle niebezpieczne, zwłaszcza dla najmłodszych!

Aż z trudem w to uwierzyć, ale każdego roku mnóstwo dzieci trafia do szpitala z objawami zakażenia wywołanego kontaktem ze wspomnianymi kapsułkami do prania!

Z jakiego powodu są one tak niebezpieczne?

Amerykańskie Centrum Kontroli Zatruć ostrzega, że kapsułki, ze powodu na swą formę, zawierają skoncentrowaną porcję chemii. Zatrucie piorącą kapsułką powoduje stany gorączkowe, nudności, może prowadzić do kłopotów z oddychaniem i sercem, a także do zebrania się płynu w płucach. W drastycznych przypadkach dochodziło do śpiączki.

Amerykanie alarmują, że przede wszystkim małe dzieci są narażone na zatrucie. Ich zaciekawienie wzbudza dosłownie wszystko, a kolorowe kapsułki wyglądają w ich oczach apetycznie… W związku z tym ważne jest to, by środki piorące trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Niestety, mnóstwo rodziców stale o tym zapomina. Efekt? Od 2013 roku część dzieci trafiających do szpitala po połknięciu kapsułki zwiększyła się o 13 %.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂