Kwitnące drzewo pieniędzy jest znakiem bogactwa i szczęścia. Jak to osiągnąć?

Wśród ludzi panuje opinia, że ​​drzewo pieniędzy w domu służy dobrobytowi materialnemu, a jeśli również zakwitnie, wówczas bogactwo i bogactwo osiedlą się w tym domu przez długi czas.

Ten nieskromny kwiat wyróżnia się małymi błyszczącymi, mięsistymi liśćmi przypominającymi monety i stanowi ozdobę każdego wnętrza. To prawda, że ​​niewiele osób ma możliwość cieszyć się widokiem swojej rośliny kwitnącej. Aby to zrobić, musisz poznać wszystkie sekrety opieki i uprawy, aby stworzyć wszystkie sprzyjające warunki dla rośliny.

Grubosz ma nie tylko walory dekoracyjne, ale także lecznicze. Wydziela wiele przydatnych substancji do otaczającej przestrzeni, które mogą pozytywnie wpływać na ogólny stan zdrowia domowników. Drzewo pieniędzy stanie się prawdziwym uzdrowicielem domu tylko przy odpowiedniej pielęgnacji.

Jak osiągnąć kwitnące drzewo pieniędzy?

Kwitnące drzewo pieniędzy to rzadkość i miła niespodzianka. Wielu chciałoby zobaczyć, jak ich roślinkka rozkwita, ale w tym celu należy przestrzegać kilku ważnych punktów.

Grubosz rośnie bardzo szybko, łatwo go wyhodować, ale okres kwitnienia występuje bardzo rzadko. Tutaj musisz już być cierpliwy jako właściciel tej rośliny doniczkowej.

Grubosz podobny do drzewa jest szeroko rozpowszechniony w krajach Afryki Południowej. Roślina czuje się dobrze w swoich rodzimych warunkach, więc łatwo ją spotkać w naturalnym środowisku w okresie kwitnienia. Czuje się dobrze, będąc przez większość dnia w jasnym świetle słonecznym i wysokich temperaturach powietrza.

Wzrost i rozwój całej rośliny zależy od wystarczającej ilości światła i ciepła. Jednak nadmiar światła i bezpośrednie promienie słoneczne są niepożądane, a nawet niebezpieczne. Krótkie dni, które są powszechne w wielu regionach wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego, również negatywnie wpływają na rozwój grubosza.

Podczas uprawy w domu należy wybrać parapet dla rośliny z odpowiednim oświetleniem, bez ryzyka poparzenia słonecznego.

Pielęgnacja rośliny doniczkowej zaczyna się od jej sadzenia. W przypadku drzewa pieniędzy skład gleby nie ma większego znaczenia. Zapuszcza korzenie na każdej glebie. Pęd, końcówka pędu, a nawet zwykły liść, po umieszczeniu w glebie lub wodzie, bardzo szybko się zakorzeni, intensywnie rosnie i czuje się dobrze w nowym miejscu.

Zasady opieki nad gruboszem

Temperatura

Roślina uwielbia świeże powietrze, ale źle reaguje na gwałtowną zmianę temperatury. Dlatego „wycieczki” na balkon lub taraz można urzadzać w ciepłym sezonie, kiedy różnica temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz jest minimalna. W cieplejszych miesiącach grubosz lubi temperaturę od 20 do 25 stopni, a podczas odpoczynku (w zimie) – od 10 do 15 stopni.

Podlewanie

Chociaż grubosz odnosi się do higrofilnych przedstawicieli, nadmiar wilgoci w glebie tylko go skrzywdzi. Po pierwsze, nadmiar wody wzrost i rozwój może spowolnić, a po drugie, część korzeniowa rośliny może zgnić. Najlepiej podlewać po wyschnięciu wierzchniej warstwy gleby o głębokości około jednego centymetra.

Ilość wody do nawadniania jest umiarkowana, ale na początku kwitnienia należy zwiększyć ilość wody. Ważne jest stosowanie wody o temperaturze pokojowej.

Nawozy i nawozy

Drzewo pieniędzy wymaga nawożenia gleby raz lub nawet dwa razy w miesiącu. Ponieważ należy do roślin – sukulentów, najlepiej jest stosować nawozy przeznaczone do kaktusów.

Przesadzanie

Grubosz jest szybko rosnącą rośliną, która potrzebuje przesadzania.

Aby wybrać odpowiednią doniczkę, musisz skupić się na górze rośliny. Jego objętości są przybliżoną objętością korzeni. Ważne jest, aby podczas przesadzania nie naruszać integralności części korzenia. Nowa mieszanka gleby musi mieć taki sam skład jak poprzednia.

Tworzenie pnia

Doświadczeni hodowcy uważają, że rozwój łodygi wpływa również na początek kwitnienia Krassuli i zalecają odcięcie wierzchołka rośliny, która osiągnęła wysokość około 30 centymetrów. Przyczyni się to do lepszego ukorzenienia drzewa, pojawienia się nowych pąków i utworzenia pięknej korony i silnego pnia.

Codzienna pielęgnacja rośliny, przyczyniająca się do jej kwitnienia

Drzewo pieniędzy może długo nie kwitnąć, nawet przez kilka lat, ale to nie znaczy, ale nigdy nie zakwitnie. Konieczne jest powtarzanie codziennych prostych zasad opieki, które przybliżą ten długo wyczekiwany okres:

Wietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się roślina. Grubosz bardzo lubi świeże powietrze.

Terminowe usuwanie suchych, zwiędłych i starych liści.

Użyj podwiązek, aby utrzymać szybko rosnące łodygę i pędy.

Regularne oczyszczanie liści z kurzu. Nawet niepozorna warstwa pyłu uniemożliwia roślinie oddychanie i pełny rozwój.

Kwitnące drzewo pieniędzy

Grubosz podobny kwitnie małymi, białymi kwiatami, podobnymi do małych gwiazd, które pokrywają pojedyncze pędy lub całą roślinę jednocześnie. W innych gatunkach tej rośliny kwitnienie wyróżnia żółte lub różowe odcienie kwiatów.

Czekaj cierpliwie, aż grubosz zacznie ten uroczy okres, gdy do piękna monet dołączy cudna kaskada kwiatów, które uzupełnią symboliczny obraz bogactwa i zamożności.

Źródło i fotografie: youtube.com, more-pozitiva