Lekarka opublikowała wpis na temat tycia w ciąży – oburzyła nim tysiące ludzi w tym lekarzy i celebrytów

Współczesna medycyna coraz lepiej rozumie problem otyłości. A dokładniej jego złożoność.

Z jednej strony mamy wiele chorób, których przyczyna jest nadmiar kilogramów, z drugiej świadomość, że otyłość rzadko wynika wprost z objadania się.

Bardzo często stoi za tym choroba ciała lub duszy. A jak wiadomo choroby należy leczyć, a nie je wyśmiewać.

Tymczasem lekarka ze szpitala w Oleśnicy na instagramowym profilu placówki, w której pracuje Powiatowego Szpitala w Oleśnicy, opublikowała wpis o następującej treści:

„Problem WIELKIEJ WAGI czyli o kilogramach w usuwaniu

To jest Ewa.
Ewa jest naszą neonatolożką.
JEJ bombelek w brzuchu (zwany Brajanusz Bo #teamolesnica Nie moze sie zdecydować CZY Lepiej żeby nazywał SIĘ Brajan CZY moze Janusz 😁😁😁) MA JUZ 30 tygodni.
A Ewa dalej wygląda jak Ewa
Bądź jak Ewa, zamknij lodówkę i jedz dla dwojga a nie za dwoje.
Ułatwisz życie i nam i sobie.”

Wpis spotkał się oburzeniem obserwujących konto szpitala, a następnie rozszedł się z prędkością światła po całym instagramie.

Swoje opinie na temat wyraziły lekarki działające w tym medium, konta edukacyjne walczące z brakiem tolerancji oraz zwyczajne użytkowniczki.

Wywiązała się zajadła dyskusja pomiędzy obrończyniami lekarki z Oleśnicy, a a wszystkimi oburzonymi jej zachowaniem.

Zawstydzanie ludzi wagą jest niedopuszczalne, a robienie tego przed przedstawicieli zawodów medycznych dodatkowo skrajnie nieetyczne. Brak słów. – napisała Kasia Koczułap – edukatorka, którą obserwuje ponad 400 tys osób

basia2310s
Serio….? Nie wierzę w to co czytam. Przykre 😮😢 jak mają się teraz czuć matki które przybyły w ciąży więcej niż 10kg

senorita_annamaria
Najsmutniejsze tym wszystkimi jest to, że myślicie, że jesteście zabawni. Nie jesteście ani zabawni, ani profesjonalni. Jesteście smutnymi dziadersami internetu.

morawska_iza
Szkoda, że ​​w parze z wykształceniem nie idzie kultura.

crueltyfreeann
Takie teksty w życiu wpędzały mnie w jeszcze większe kompulsywne objadanie, co zostało wprowadzone do wprowadzenia zaburzeń odżywiania i depresji. Aby co tu pisze nie powinno mieć racji bytu. Bardzo przykre i nieprofesjonalne.

karla.orban
Stanowisko znakomitz. Będę używała często, szkoląc specjalistów. Wyląduje na slajdzie JAK NIE ROZMAWIAĆ Z PACJENTKAMI W CIĄŻY O ICH WADZE. #Teamolesnica – wyszkolę pro bono.

„+15kg, rozstępy, duszności, mętlik w głowie, absolutny brak mózgu, cellulit nawet na piętach, trądzik na lewym policzku i mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać ale wiecie co? Dzisiaj tak usiadłam na łóżku, zastanowiłam się chwilkę i pomyślałam ej Halinka! Jest spoko! Daję sobie na to wszystko pełen akcept. I Wam tez proponuje takie podejście P.S. Nie ukrywam, że mając tak ogromne wsparcie od Andrzeja Wrony, jest mi łatwiej. I jestem Ci za to Anżeju cholernie wdzięczna” – napisała na swoim profilu Zofia Zborowska

Internauci domagali się reakcji Dyrekcji Szpitala i ta się wypowiedziała w piśmie opublikowanym na profilu.

Lek. med. Gizela Jagielska, wicedyrektor szpitala ds. medycznych przyznaje, że to ona była autorką kontrowersyjnego wpisu.
I lekarka otrzymawszy umocowanie swojego dyrektora nie zaprzestała obrażania osób zmagających się z nadwagą. Oto jej dzisiejszy post.

A co Wy sadzicie na temat wpisu lekarki?

Źródło: instagram.com/babkibabkom, Miniatura wpisu: instagram.com/babkibabkom