Dotknij językiem podniebienia i oddychaj powoli przez 60 sekund. Efekt Cię zaskoczy!

Nie tylko coraz więcej pacjentów, którym nie pomaga medycyna zwraca się ku naturalnym metodom. Wielu lekarzy również ma świadomość, że nie na każdą dolegliwość warto stosować farmaceutyki.

Dr Andrew Weil jest amerykańskim lekarzem, który medycynę ukończył na prestiżowym Harvardzie. Po latach praktyki zwrócił się ku medycynie naturalnej i nią wspomaga leczenie swoich pacjentów. Czerpie z jej potencjału wszystko co może pacjentom pomóc, opracowuje także metody samoregeneracji organizmu.

Dr Weil jest entuzjastą poniżej opisanej metody, która pośrednio rozwiązuje przyczyny wielu różnych dolegliwości.

Tempo życia, czynniki stresogenne, zmartwienia i problemy sprawiają, że organizm pracuje w stanie awaryjnym. Przyspiesza tętno, podnosi się ciśnienie krwi, rozregulowaniu ulegają procesy biochemiczne zachodzące w organizmie. Jeśli ten stan jest krótkotrwały wszystko potem wraca do normy. Jednak obecny tryb życia rzadko pozwala organizmowi się zregenerować. W efekcie trwamy w pełnej mobilizacji długi czas a zmęczone ciało odpowiada chorobą.

Dr Weil poleca technikę, która błyskawicznie pozwala organizmowi wejść w stan relaksu. Obniża ciśnienie, puls, uspokaja i ułatwia zasypianie.

Zajmuje dosłownie chwilkę, a daje efekty natychmiastowe, porównywane z czasochłonnymi metodami relaksacji.

Co należy zrobić?

• dotknąć językiem podniebienia, w miejscu tuż za zębami
• teraz nabieraj powoli powietrza przez około 4 sekundy
• po czym zatrzymaj je w płucach przez kolejne 4 sekundy
• na koniec wypuszczaj głośno powietrze z płuc jak najdłużej, najlepiej przez jakieś 8 sekund

Ten cykl powtórz 4 razy od razu. Najlepiej zastosuj dwa razy dziennie.

„Po dwóch, trzech miesiącach regularnych ćwiczeń oddechowych następują bardzo istotne i wyraźnie zauważalne zmiany fizjologiczne w naszym organizmie.” – zapewnia Dr Andrew Weil.

Czas potrzebny do przywrócenia fizjologicznej równowagi zależny jest od czasu w jakim ciało poddawane było chorobotwórczym czynnikom. Metoda w niczym nie zaszkodzi, a może uzdrowić wiele funkcji organizmu. Warto wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie i spróbować.

Podziel się ze znajomymi i rodziną!

Źródło i Fotografie: youtube.com