Lepiej nie zabijaj pająków w domu. Jest ku temu ważny powód!

Większość z nas bez mrugnięcia okiem zabija pająka, kiedy zobaczy go w swoim domu. Istnieje jednak ważny powód, aby tego nie robić.

Matt Bertone badacz owadów entomolog wyjaśnia, że pająki to bardzo przydatne stworzenia domowe. Do ich łańcucha pokarmowego można zaliczyć wiele pasożytów żerujących w naszych mieszkaniach.

Zawsze kiedy zabijasz pająka, tracisz swojego sprzymierzeńca

Naukowiec twierdzi, że pająki o wiele bardziej boją się nas, niż my ich. Z tego też powodu starają się trzymać z dala od ludzi i nie wchodzą im w drogę.

Badacz apeluje aby powstrzymać się przed ich zabijaniem!

Są jednak ludzie, którzy panicznie boją się pająków albo po prostu nie chcą mieć ich w domu. Wtedy najlepiej go złapać i wypuścić np. do ogrodu. Tam też będzie spełniał swoją pożyteczną funkcję. Jednakże Matt podkreśla, że nie da się całkowicie oczyścić domu z tych owadów. One zawsze gdzieś są, mimo, że ich nie widać.

Tak więc pająki to bardzo porzyteczne owady, które pomagają nam w sprzątaniu domu, niszcząc groźne pasożyty i insekty. To nasi sprzymierzeńcy!

Udostępnij znajomym którzy się ich tak panicznie boją, może zmienią zdanie.

Może zainteresuje Cię również ten artykuł: Pająk który sam wyciąga „nogę” po pomoc! Nigdy w życiu nie wdziałem czegoś takiego!