Ludzie coraz częściej tatuują sobie tę liczbę. „269” to ważny znak…

Tatuaż zawsze miał coś upamiętniać, znaczyć coś ważnego. Jego cechą jest to, że jest trwały i nie można decydować się na niego pochopnie.

To powinna być przemyślana decyzja, a sam tatuaż wyrażać coś istotnego.

Tajemnicza „269”?

Historia liczby znana jest ludziom wrażliwym na krzywdę zwierząt. Wielu ludzi poruszyła historia cielaka, żyjącego na mlecznej farmie w Izraelu, który był oznaczony liczbą 269. Długa trwała walka o to, by zwierzę, które wyczuwało zagrożenie nie trafiło na rzeź.

Cielę udało się uratować.

Wielu ludzi w ramach solidarności z cierpieniem zwierząt zaczęło upamiętniać 269. Cielak stał się symbolem życia zwierząt, nawet tych hodowanych na ubój.

269 to symbol wegan, którzy nie tylko nie jedzą mięsa, ale także żadnych produktów odzwierzęcych.

Jeśli sądzicie, że tatuaż jest radykalnym rozwiązaniem to pewnie zdziwi Was, że dla niektórych zbyt słabo wyraża solidarność ze zwierzętami.

Niektórzy radykaliści wypalają sobie liczbę 269 za pomocą metalowego pręta, dokładnie tak jak wypalane są numery na skórze zwierząt!

Tak właśnie zrobił gwiazdor polskiego MMA – Marcin Różalski, który znany jest ze swojej ogromnej miłości do zwierząt, weganizmu, solidarności ze zwierzętami i obrońcy ich praw.

Nagrał nawet filmik jak wypalał sobie numer na głowie, który można obejrzeć na jego facebookowym profilu.

Cielak z numerem 269 stał się symbolem cierpienia

Rocznie na całym świecie zabija się około 150 miliardów zwierząt. Ale nie chodzi tylko o mięso. Ofiarom przemysłu mlecznego towarzyszy także ogromne cierpienie. Krowy są bez przerwy sztucznie zapładniane, a dzieci są im odbierane zaraz po porodzie. Matki mające silny instynkt macierzyński bardzo cierpią. Właśnie tak powstaje mleko, które kupujemy w sklepach.

Na filmie poniżej możesz zobaczyć zdesperowaną krowę, która biegła za swoim dzieckiem, które wieziono samochodem. Ze wszystkich sił starała się dogonić swoje młode, jednak bezskutecznie. Niektórzy myślą, że krowa wykorzystywana do produkcji mleka, ma szczęście. Jej przeznaczeniem jest produkcja mleka, a nie mięsa. Tak nie jest. Jest eksploatowana do granic wytrzymałości, a potem zabita na mięso.

„269” stało się symbolem wolności dla wszystkich zwierząt

„Zwierzęta to nasi przyjaciele, które tak samo jak my odczuwają ból i cierpienie. Powinniśmy je szanować, a nie je jeść. Dieta wegańska jest naturalna, a do tego zdrowa.” – uważają weganie

A ty co sądzisz na temat takiego sposobu wyrażania miłości do zwierząt?

Może sam zdecydujesz się na tatuaż liczby „269”? Koniecznie powiedz swoim znajomym o tej akcji i podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!