Połóż łyżeczkę z cukrem w ogrodzie zawsze kiedy opuszczasz dom – Przekonaj się jakie to ważne

Przeciętny człowiek żyje w przekonaniu, że odpowiada tylko za swoją ograniczoną przestrzeń i nie ma wpływu na większą całość. Nie uczy się ludzi odpowiedzialności i świadomości, że każdy z nas jest częścią większej całości i obowiązkiem naszym jest myśleć globalnie i przyszłościowo.

Czy wiecie, że pszczoły wymierają, a są one odpowiedzialne w 90 procentach za nasze wyżywienie?

92-letni David Attenborough brytyjski zoolog i prezenter telewizyjny ma wysoką świadomość wpływu jaki mamy na środowisko jak silnie oddziaływuje ono na nas.

Chciałby żeby ludzie byli świadomi:

“Gdyby pszczoły zniknęły z powierzchni ziemi, ludzie mieliby tylko 4 lata życia”


Pszczoły mogą wydawać się małe i nieistotne, ale są czymś znacznie ważniejszym dla nas niż latającymi w ogrodzie owadami, które topią się w sokach i żądlą od czasu do czasu.

Pszczoły wykonują dla nas bardzo ważne zadanie – zapylają rośliny, dzięki którym żyjemy. Niestety w ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół spadła o 1/3!

Ale jest jedna rzecz, którą może zrobić każdy z nas – i to jest pomysł, który rozprzestrzenia się teraz jak błyskawica.

David Attenborough sugeruje, aby wprowadzić w życie prostą zasadę, którą każdy powinien stosować: Wymieszaj cukier i wodę, nałóż na łyżkę i połóż ją na podwórku.

“Pszczoły o tej porze roku często wyglądają jak umierające lub martwe, jednak daleko im do tego. Pszczoły mogą się zmęczyć i po prostu nie mają wystarczająco dużo energii, aby powrócić do ula, co często może prowadzić do tego, że z wycieńczenia giną.

Jeśli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swoim domu, wystarczy zrobić prosty roztwór cukru i wody, a to pomoże ożywić wyczerpaną pszczołę. Wiem, że to brzmi irracjonalnie, ale dzięki temu dbamy o siebie i nasze następne pokolenia.”

Za wymieranie pszczół odpowiedzialne są środki ochrony roślin, a w szczególności zawarte w nich neonikotynoidy.

Działalność człowieka jest w tym wypadku, jak w większości absurdalna. Maksymalizujemy plony bez rozwagi wpadając w skrajność, która prowadzi do zabicia owadów, od których one zależą…