Malec niesie pluszaka i rozpacza idąc w stronę polskiej granicy. To nagranie łamie serce

Widzieliśmy już wiele emocjonalnych obrazów z Ukrainy po tym, jak Rosja najechała i zaatakowała ten kraj. Ale w ostatnich dniach serca wszystkich ścisnęło przytłaczające nagranie płaczącego dziecka przekraczającego granicę z Polską.

Chłopca uchwycono na filmie w Medyce. Szedł w stronę granicy niosąc pluszową zabawkę w przezroczystej plastikowej torbie. Na nagraniu widać, że chłopiec idzie sam i rozpaczliwie płacze, gdy przechodzi obok kamery filmującej ukraińskich uchodźców.

Mimo, że chłopiec sam przekracza granicę, Sky News informuje, że nie jest jasne, czy malec był bez opieki, ponieważ nieco z tyłu za nim szła grupa uchodźców.

Reporter CNN Anderson Cooper powiedział, że pomimo, że sąsiednie kraje są tak przyjazne dla Ukraińców, nic nie może się równać z doświadczeniem obudzenia się pewnego ranka bez domu, w otoczeniu nieznajomych i że nie sposób sobie wyobrazić, co to oznacza, dopóki nie zobaczymy tego małego chłopca idącego samotnie w stronę granicy.

Większość uchodźców trafiła do Polski, pozostali udali się na Węgry, Słowację, do Mołdawii czy Rumunii.

Wśród dwóch milionów osób, które uciekły przed wojną na Ukrainie, jest wiele dzieci, a niektóre zostały zmuszone do samodzielnej podróży.

Nie tak powinno wyglądać dzieciństwo…

Źródło: Sky News, cnn, Miniatura wpisu: ninicoolification/youtube