Matka kopie małe dziecko. Sytuację nagrywa przechodzeń.

Ciężko przejść obojętnie wobec aktów przemocy dokonywanych na dzieciach. Pomimo tego każdego dnia na całym świecie zdarzają się sytuacje, w których dorosła osoba, najczęściej rodzic, znęca się nad własnym dzieckiem wymierzając w ten sposób karę za nieposłuszeństwo.

Sytuację, którą możesz zobaczyć na poniższym filmie nagrał pewien przechodzeń w prowincji Guangdong w południowo-wschodnich Chinach w dniu 24 lutego 2017 roku. Nagranie przedstawia kobietę (prawdopodobnie matkę) kopiącą leżące na schodach małe dziecko. Przechodzeń już wcześniej zauważył niepokojące nerwowe zachowanie kobiety względem dziecka.

Na miejsce przybyła policja, która jedynie upomniała kobietę. Funkcjonariusze stwierdzili, że dziecko nie ma żadnych fizycznych obrażeń i odjechali.

Szokujące nagranie trafiło do sieci i ostatecznie policja zdecydowała się zbadać dokładniej sprawę. 27-letnia Chen trafiła na komisariat i składając wyjaśnienia przyznała, że dziecko wyprowadziło ją z równowagi bo miała stresujący dzień (!) Stwierdziła, że żałuje tego co zrobiła, jednak ewidentnie nie potrafi kontrolować swoich zachowań i jest niebezpieczna.

Dzieckiem zaopiekowali się dziadkowie. Mamy nadzieje, że tam będzie miało bezpieczne warunki do życia.