Mężczyźni spod tych 5 znaków zodiaku są najlepszymi ojcami. Oni zrobią wszystko dla swoich dzieci

To, jacy naprawdę jesteśmy i jak sprawdzamy się w różnych społecznych rolach zależy od naszych genów, uwarunkowań środowiskowych i doświadczeń życiowych, ale wydaje się nie pozostawać bez wpływu na to czas, w którym się urodziliśmy.

Pewne cechy łączące osoby urodzone w podobnym okresie są niezaprzeczalne. W tym predyspozycje, skłonności i sposób reagowania na zewnętrzne okoliczności.

Te zestawy cech przekładają się na funkcje i role jakie pełnimy w życiu. Osoby nad wszystko ceniące wolność i brak odpowiedzialności, z o wiele większą trudnością będą odnajdywały się na przykład w roli męża czy ojca.

Niektórzy mężczyźni w ojcostwie znajdą spełnienie, inni przede wszystkim frustrację.

Zatem jakie znaki zodiaku najlepiej sprawdzają się w roli ojca?

Baran

 
To rola wymarzona dla barana. Barany cenią życie rodzinne, stabilizację i przewidywalność. Potrafią zachować zdrową równowagę pomiędzy wymaganiami, a dawaniem dzieciom swobody i prawa do popełniania błędów. Są ojcami zaangażowanymi i obecnymi w życiu dzieci. Są na szkolnych przedstawieniach i meczach. Bywają na wywiadówkach, pomagają w lekcjach i potrafią tak zorganizować dzieciom czas, że one po prostu uwielbiają z nimi być.

Bliźnięta

Mężczyzna spod znaku bliźniąt lubi być z dziećmi. Nie męczą go one i sam może poczuć się jak dziecko. Lubi zabawy, wycieczki, sporty i atrakcje. Lubi zaskakiwać dzieci, które z takim tatą nigdy się nie nudzą. Nie przepada za dopilnowywaniem ich obowiązków, lekcji czy ocen, ale robi to, bo on dzieci po prostu kocha całym sercem.

Byk

Byki są bardzo opiekuńczymi ojcami. Czasami nawet nadopiekuńczymi. Wszystko chcą o nich wiedzieć po to, by je chronić przed wszystkim i wszystkimi. Przewidują zagrożenia i dbają o to, by były bezpieczne. Dzieci są dla niego ważniejsze od czegokolwiek innego na świecie. Ojciec byk czuje się za nie odpowiedzialny. Wie, że musi dać im poczucie bezpieczeństwa i być dla nich wzorem do naśladowania. Pragnie tylko ich szczęścia. Beztroskie dzieciństwo jego potomstwa to absolutny priorytet byka.

Rak

Mężczyźni spod znaku raka to emocjonalni ojcowie, którzy w wychowaniu dzieci kierują się głosem serca. Rak jest wrażliwy, stawia na rozmowę z dziećmi o ich problemach, troskach i przeżyciach. Umie dopasować rozmowę do wieku dziecka. Tata rak jest trochę jak mama. Troską i dojrzałością w opiece nad dziećmi jest w stanie przebić niejedną kobietę. Dzieci raków mają zaspokojone potrzeby emocjonalne, czują się kochane, doceniane i wartościowe.

Koziorożec

Dla koziorożców czas bez dzieci to czas stracony. Tata koziorożec nauczy dziecko wszystkiego co sam potrafi, pozwoli sobie pomagać przy samochodzie, wytłumaczy fizykę, zabierze na mecz. A nawet ugotuje najlepszą, choć najprostszą zupę. Trochę za bardzo ulega swoim pociechom, ale kocha je tak, że nie jest w stanie ich rozpuścić, bo czy można dać za dużo miłości?

To jak, zgadza się?