Miód z cynamonem – mieszanka, która wyleczy aż 10 poważnych chorób.

Do niedawna bezgranicznie ufaliśmy farmakologii, sięgając po tabletkę na najmniejszą dolegliwość.

Jednak coraz częściej uczymy się czerpać z bezcennych, a zaniedbanych przez ostatnie dziesięciolecia darów natury. Ona nam sprzyja i jeśli tylko damy jej szansę pomaga ukoić ból, złagodzić uciążliwe dolegliwości a nawet przywrócić zdrowie.

To oczywiste, że czasem organizm wymaga natychmiastowej interwencji i konieczne jest leczenie farmakologiczne. Wszędzie tam gdzie nie dopóściliśmy jeszcze do stanów skrajnych lub wspomagająco warto sięgać po skarby jakimi obdarzyła nas natura.

Jednym z takich jest połączenie trzech naturalnych składników jak miód, cynamon i woda.

Mowa oczywiście o prawdziwej wersji miodu i cynamonu, a nie ich sztucznej namiastce.

Te dwa składniki tworzą połączenie o niezwykłej mocy. Jeśli tylko nie jesteś uczulony koniecznie powinieneś zainteresować się ich możliwościami prozdrowotnymi.

Zobacz na jakie dolegliwości pomogą i jak je w tych przypadkach stosować.

Niestrawność

W filiżance ciepłej wody rozmieszaj łyżeczkę miodu i łyżeczkę cynamonu a następnie wypijaj małymi łykami przed posiłkami. Wspomoże trawienie i złagodzi skurcze i bóle. Miód z cynamonem potrafią uspokoić rozstrojony żołądek, a także zapobiegają wrzodom i zmniejszają ilość gazów w jelitach.

Artretyzm

Złagodzi uciążliwy ból. Skuteczność potwierdziły badania na Uniwersytecie w Kopenhadze. Po zastosowaniu terapii ból zmniejszył się wyraźnie u 73 na 100 badanych, którzy spożywali napój dwa razy dziennie przed śniadanie i przed kolacją. Wspierał także funkcje ruchowe. Ci mający problemy z poruszaniem, stopniowo zaczynali chodzić o własnych siłach.

Chroniczne zmęczenie

Dr Milton twierdzi, że codzienne spożywanie ½ łyżki miodu z cynamonem i ciepłą wodą poprawia witalność i usuwa objawy zmęczenia.

Cholesterol

Aby obniżyć poziom cholesterolu nawet o 10% w 2 godziny, wymieszaj 2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu w filiżance. Popijaj tę mieszankę w ciągu dnia.

Odporność

Regularne stosowanie mieszanki zwalcza bakterie. Miód jest bogaty w żelazo i witaminy. Walczy także z wirusami i wzmacnia białe krwinki.

Przeziębienie i grypa

Aby wyleczyć przeziębienie, grypę czy zapalenie zatok, zmieszaj 1 łyżkę miodu i ¼ łyżeczki cynamonu w filiżance ciepłej wody. Taką miksturę pij przez trzy dni.

Problemy z sercem

Do miodu dodaj cynamon i używaj do smarowania chleba. Miód i cynamon pozwalają utrzymać zdrowe tętnice, ułatwią oddychanie i regulują pracę serca. Ta mieszanka jest już powszechnie stosowana jest w domach opieki w Kanadzie i USA.

Nieświeży oddech

Popijając mieszankę wody miodu i cynamonu można dodatkowo dokładnie płukać jamę ustną, ponieważ jej właściwości antyseptycznie odświeżają skutecznie oddech.

Wypadanie włosów

Przygotuj pastę z 1 łyżeczki cynamonu, 1 łyżki miodu i oliwy z oliwek. Mieszankę nałóż na głowę bezpośrednio przed kąpielą. Odczekaj około 15 minut i dokładnie spłucz włosy.

Zmiany skórne w postaci krostek, lekkich stanów zapalnych, suchych plam

Przyrządź pastę z 3 łyżeczek miodu i łyżeczki cynamonu. Nałóż ją na wysypkę przed pójściem spać, a rano opłucz te miejsca. Czynność powtarzaj do ustąpienia objawów, nie dłużej niż przez dwa tygodnie.

Nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!