Najsławniejsze siostry syjamskie skończyły już 27 lat. Musiały podjąć ważną życiową decyzję

Abby i Brittany Hensel stanowią ważny rozdział w historii medycyny. Jako jedne z nielicznych bliźniąt syjamskich nie tylko przeżyły ciążę, urodziły się zdrowe, ale osiągnęły dojrzały wiek bez poważniejszych zawirowań zdrowotnych.

Ich przypadek to medyczny cud.

Lekarzy fascynuje przypadek bliźniaczek. Abby i Brittany żyją w w jednym ciele mając dwie głowy. Taki przypadek bliźniąt określany jest mianem policefalia.

Ich tułów mieści osobny dla każdej zestaw organów górnych. Mają osobne żołądki, serca i płuca, ale dzielić muszą się dolną częścią ciała. Mają jeden układ rozrodczy.

Każda kontroluje połowę kończyn.

Dlatego wiele nauki wymagało skoordynowanie prostych czynności jak chodzenie, bieganie, czesanie włosów czy ubieranie. Ale były bardzo dzielne i wytrwałe. Nauczyły się nawet jeździć na rowerze, a po skończeniu studiów zdobyły nawet prawo jazdy!

Świat z zafascynowaniem obserwował jak rosną i radzą sobie w życiu.

Były bohaterkami filmu dokumentalnego „Do życia”, udzielały wywiadów, były nawet gośćmi programu „Oprah Winfrey Show”.

Niedawno świętowały swoje 27 urodziny i stanęły przed ważnymi decyzjami.

Dziewczyny, a właściwie już kobiety, skończyły uniwersytet w Betel i musiały zdecydować co będą robić dalej. Postanowiły, że zostaną nauczycielkami matematyki.

Chcą inspirować młodzież do spełniania marzeń, pokazywać im, że nawet z tak dużymi ograniczeniami, z jakimi one musiały się zmierzyć można realizować swoje cele i być szczęśliwym. Chcą być dla nich żywym dowodem, że inny nie znaczy gorszy i tym samym leczyć młodzieć z kompleksów i uczyć szcunku dla odmienności.

Znając ich dotychczasowe losy, nikt nie wątpi w to, że zrealizują swoje plany. Są tak pozytywne i wspaniałe, że młodzież szkolna z pewnością zyska niesamowite nauczycielki.

Życzymy im samych sukcesów na drodze zawodowej kariery.