10 największych psów świata. Są naprawdę wielkie…

Na pewno niejednokrotnie widziałeś dużego psa. Czy jednak widziałeś psa giganta? Zapraszamy na przegląd największych ras psów i ich nietypowo dużych przedstawicieli. Niektóre z nich mają zasłużone miejsce w księdze rekordów Guinnessa. Wszystkie pozują razem ze swoimi właścicielami, tym lepiej widać ich rozmiar w stosunku do wzrostu człowieka.

1. Gigant George dog niemiecki wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy i największy pies świata. Mierzył 1 metr i 9 cm w kłębie, 2 metry i 20 cm od nosa do końca ogona i ważył 111 kg. George’a już nie żyje. Odszedł tuż przed swoimi 8 urodzinami.

2. Oto Zeus, który był kolejnym rekordzistą wpisanym do księgi Guinnessa. Zeus był wyższy od Georga. Zeus w kłębie mierzył 111,8 cm gdy stał na tylnych łapach osiągał 2,26 m wysokości. Ważył za to sporo mniej od George’a, zaledwie 70,3 kg. Niestety też już nie żyje.

3. Freddy aktualny rekordzista świata. Oficjalnych pomiarów dokonano w 2016 roku. Freddy o dziwo był najmniejszy z miotu ale pod opieka swojej Pani wyrósł na 135 cm wzrostu!

4. Bernardyn rasa dużych psów, które osiągają wysokość blisko 90 cm w kłębie i wagę do 140 kg.

5. Tu mamy Harry’ego przedstawiciela rasy nowofunlandzkiej ich wysokość w kłębie dochodzi do 74 cm a waga do 70 kg.

6. Leonberger rasa dużych psów przypominających lwa. Ważą do 75 kg i mierzą do 75 cm.

7. Mastif angielski rasa bardzo mocnych w budowie psów o wysokości w kłębie do 91 cm i wadze do 100 kg.

8. Wilczarz irlandzki, duża rasa o smukłej ale bardzo muskularnej budowie. Zwykle osiągają wysokość do 79 cm i masę 54 kg ale istnieją wzmianki o przedstawicielu tej rasy, który osiągnął 120 cm wysokości.

9. Owczarek kaukaski wysokość do 78 cm, waga do 70 kg.

10. Mastif tybetański wysokość w kłębie do 76 cm i waga do 73 kg.

Jeśli zafascynowały cię te ogromne psie czworonogi, podziel się artykułem na facebooku.