Nawet lekarze nie dowierzali widząc pierwsze chwile tych bliźniąt po porodzie

Narodziny są zawsze cudem, ale narodziny bliźniąt są jeszcze bardziej wyjatkowe.

Od momentu poczęcia bliźnięta są razem. Ich ciała kształtuja się i rosną obok siebie w łonie matki. Zanim mama i tata je zobaczą, one już się znają.

To musi być wspaniałe posiadać przyjaciela i towarzysza od samego początku życia.

Narodziny to dla dziecka bardzo trudny moment. Można sobie wyobrazić jak stresujące i przytłaczające musi być dla małego dziecka tak drastyczna zmiana warunków otoczenia, które znało przez 9 miesięcy.

Wszystko jest nowe.

Świat prawdopodobnie wydaje się bardzo jasny, suchy, zimny i bardzo głośny.

Wydaje się, że wszystko staje się łagodniejsze gdy wiesz, że twój bliźniak jest tam z tobą i doświadcza tego samego.

Kiedy Lisa Lyman urodziła bliźniaków, Westona i Caleba, jej mąż, Dane Lyman, chciał nagrać kilka pierwszych chwil życia chłopców. Lisa nie była w stanie dokładnie zobaczyć, co dzieje się po urodzeniu bliźniąt, ale Dane uchwycił dla niej słodki moment, który okazał się wyjątkowa pamiątką.

Lekarze i pielęgniarki protestowali, ponieważ chcieli wykonać wszystkie czynności, które zwykle robia po narodzinach dziecka. Oczyszczanie, ważenie, zakładanie opasek szpitalnych i tak dalej.

Pierwsze chwile bliźniąt

Jedna pielęgniarka podniosła jedno z dzieci, roddzielając na chwilę bliźnięta. Obaj chłopcy rozpłakali się, lamentując nieszczęśliwie. Pielęgniarka odłożyła dziecko z powrotem, a kiedy bliźniaki znów znalazły się tuż obok siebie, mogły się wzajemnie widzieć i czuć, momentalnie przestawały płakać.

Nie wiemy, czy uwierzylibyśmy w to, gdybyśmy sami tego nie widzieli, ale ten wyjątkowy moment pokazuje jak szczególna więź łączy bliźnięta.

Przekonaj się sam:

Źródło i Fotografie: rumble.com