Nie wyrzucaj obierek z ogórka. Ta plaga boi sie ich jak ognia

Nie przeczymy, że są bardzo przydatne i pożyteczne, ale wolelibyśmy żeby mieszkały w swoim domu a nie w naszym.

Niestety nie da się ich o to poprosić więc trzeba im to jakoś zasygnalizować i użyć do tego środków, które je odstrasza i będą zniechęcać do stałego pobytu pod naszym dachem.

1. Sok z cytryny

Zapach owoców cytrusowych drażni mrówki, a poza tym utrudnia im komunikację, ponieważ zabija ich własny zapach, dzięki któremu są w stanie odnaleźć drogę do swoich. Wystarczy zatem spryskać ulubione miejsca wędrówek mrówek wodą z cytryną lub przetrzeć je szmatką nasączoną sokiem.

2. Obierki z ogórka

Zapach ogórków odstrasza mrówki, a przy okazji obierki zawierają substancję, która działa na niej jak trucizna. Zostawcie obierki z ogórka w ulubionym miejscu nieproszonych gości i… będzie po problemie.

3. Olejki eteryczne

I ponownie – silne zapachy odstraszają owady! Zanurzcie waciki w olejku z drzewa herbacianego (lub jakimkolwiek dowolnym!) i zostawcie je w najczęściej wybieranych przez mrówki zakątkach domu.

4. Cynamon

Jeśli lubicie zapach cynamonu, możecie spryskać dom mieszanką pół litra wody i dwóch łyżek cynamonu w proszku.

5. Cukier puder i proszek do pieczenia

Te dwa składniki działają nie tylko na mrówki, ale i na inne owady. Wymieszajcie je w równych proporcjach i zostawcie w wybranych zakątkach domu. Soda oczyszczona działa na owady jak trucizna.

6. Mąka kukurydziana

Podobnie jak poprzedni sposób, ten nie jest specjalnie humanitarny… Mąka kukurydziana sprawia, że mrówki umierają z głodu po kilku dniach od zjedzenia jej (przerywa ich proces trawienny).

7. Ocet winny

Można użyć go na dwa sposoby – rozcieńczając go z wodą i spryskując mieszanką problematyczne miejsca lub dolewając go do płynu do mycia podłóg.

8. Rośliny

Eukaliptus, tymianek, mięta czy bazylia posadzone w doniczce odstraszą mrówki – a my będziemy cieszyć się pachnącymi ziołami

9. Talk dla niemowląt

Możecie też wykorzystać talk służący do pielęgnacji najmłodszego członka rodziny. Mrówki nie lubią jego zapachu, a poza tym po kontakcie z nim odwadniają się.
PS. Identyczny efekt daje ziemia okrzemkowa.

10. Kreda

Narysowanie linii kredą sprawi, że mrówki jej nie przekroczą. W ten sposób będziecie mieć pewność, że owady nie zbliżą się do jedzenia.

Mrówkom mówimy tak, ale tylko w ich naturalnym środowisku. Dom należy tylko do nas.