Po przeczytaniu tego artykułu już nigdy nie zagotujesz wody po raz drugi!

Na pewno każdy z nas choć raz popełnił błąd, o jakim będziemy pisać. Robimy sobie herbatę, a resztę wody zostawiamy w czajniku. Po pewnym czasie wracamy do kuchni i gotujemy wodę po raz drugi na następny napój. Co w tym złego powiedziecie. Okazuje się, że bardzo dużo!

Zastanówmy się co dzieje się z wodą w trakcie gotowania. Na powierzchni występują bąbelki i para, a pod powierzchnią zachodzą procesy chemicznie. W trakcie ponownego gotowania zmienia się dawka tlenu oraz wydzielają się wrogie substancje.

Pijąc herbatę z wody z recyklingu można to chociażby poczuć – woda zmienia smak. Zmodyfikowana struktura sprawia, że w cieczy wytrącają się toksyny takie jak arszenik, związki azotanu i fluoru. Wiele badań potwierdziło szkodliwość związków fluoru, które atakują układ nerwowy i mózg.

To definiuje, że wodą, która została drugi raz przegotowana nie jest przydatna do spożycia. W dodatku zwiększa się w niej stan wapnia, który przyczynia się do występowania kamieni nerkowych. W związku z tym nie wolno przegotowywać wody kilka razy. Jeśli w czajniku ugotowaliście jej za dużo możecie nią podlać rośliny domowe.

Odkrywcze, prawda? Jeśli nie mieliście o tym pojęcia nie zapomnijcie udostępnić tej wiedzy na Facebooku, aby Wasi znajomi i bliscy też mogli dowiedzieć się o ryzyku przegotowywania wody!