Nowe badanie – długość palców ujawnia jaką jesteś osobą!

Choć w dużej mierze to doświadczenie kształtuje to kim jesteśmy, podstawy naszej osobowości w pewnej mierze zależą od czynników biologicznych.

Psychologowie Alison Bailey i Pete Hurd z University of Alberta w Kanadzie przestudiowali statystyki palców wśród studentów. W poszukiwaniu zależności pomiędzy długością palców, a cechami charakterologicznymi.

Dr Hurd twierdzi, że wskaźniki palca również korelują z innymi cechami związanymi z płcią, w tym myśleniem przestrzennym, szybkością i autyzmem.

Prawdopodobnie teraz spojrzysz na własne palce. Zanim przejdziesz do wniosków, ważne jest, aby pamiętać, że to jedynie skłonność, która mogła zostać wzmocniona lub zminimalizowana poprzez wpływ środowiska.

Sprawdź co o Tobie mówi długość palców i zweryfikuj to ze swoją oceną samego siebie.

Typ A: Palec serdeczny jest dłuższy od wskazującego

Im dłuższy palec serdeczny w porównaniu do wskazującego, tym więcej jest cech agresywnych i dominujących – wynika to z faktu wpływu DHT (aktywny męski hormon płciowy).

Takie osoby są bardziej terytorialne, władcze, lubią wyzwania, rywalizację i dążą do konfrontacji siłowej.

Zależnie od nasilenia cechy mogą kierować zainteresowanie w określonym kierunku, na innych polach wydając się być wyważoną osobą. Mogą jednak wydawać się chaotyczne i niestabilne, gdy nieumiejętnie skierują wewnętrzny napęd na pola nie przynoszące im satysfakcji. Skłonni podejmować ryzyko, odważni, nie boją się i nie unikają problemów, które stanowią dla nich wyzwanie i możliwość sprawdzenia się. Mają predyspozycje do zarobienia większej ilości pieniędzy niż inni.

Typ B: Palec serdeczny wyraźnie krótszy od wskazującego

Te osoby mają w sobie sporo agresji, którą kierują przeciwko samym sobie. Mają tendencję do krytycznego oceniania siebie, dużo od siebie wymagają. Nie potrzebują konfrontacji, one z założenia przyjmują, że rzeczywistość zależy od nich. Jeśli dana sytuacja ich nie satysfakcjonuje, to dążą do zmiany. Złoszczą się na siebie i ulegają głosowi wewnętrznego krytyka. Do pewnego stopnia pozwala im to motywować się i być coraz lepszym w dziedzinie, w której chcą się rozwijać, ale muszą pamiętać, że należy się także chwalić i doceniać. W przeciwnym razie zaczną stawiać sobie zbyt wysokie wymagania, którym nie będą mogły sprostać.

Typ C: Palec wskazujący i serdeczny równej długości

Osoby typu C cechuje duża stabilność emocjonalna i spokojne, łagodne usposobienie. Oczywiście zdarzają się im sytuacje zwiększonego napięcia, ale potrafią sobie z nimi dobrze radzić. Stresy ustępują u nich w sposób naturalny. Takie osoby nie potrzebują kłótni, wysiłku fizycznego, czy innego sposobu rozładowania napięcia. Nie grożą im zbrodnie w afekcie, ponieważ nawet w sytuacjach stresowych i konfliktowych, wydają się mieć wysoki poziom kontroli sytuacji. Cecha ta uwidacznia się szczególnie wtedy, gdy mają do czynienia z osobą agresywną lub nadmiernie emocjonalną.
To urodzeni mediatorzy i pracownicy zawodów narażonych na duży poziom stresu.

Podziel się ze znajomymi!

Źródło: sciencenetlinks