Ogromny pająk nagle skoczył na okno. Nawet kot wpadł w panikę.

Pająki nie cieszą się ogólną sympatią, choć nie brakuje entuzjastów, którzy nawet je hodują.

W większości budzą strach, dreszcze i obrzydzenie. Niektórzy reagują tak nawet na malutkie i zupełnie niegroźne pająki, a arachnofobia jest dość powszechną przypadłością.

Pewien mieszkaniec Australii umieścił w internecie zdjęcie jak z dreszczowca. Na oknie salonu spacerował gigantyczny pająk z rodziny spachaczowatych. Nawet kot dostał ataku paniki i uciekał jak najdalej od niego.

„Ten potwór po prostu wskoczył na okno mojego salonu. Jest tak wielki, że było słychać głośny huk, gdy wylądował na szybie. Nawet mój kot spanikował. Ja także. Wiem, że te pająki mogą być naszymi dobrymi przyjaciółmi, ale ten trochę przekroczył dopuszczalne granice.” – napisał mężczyzna.

Pająk był gigantyczny

„Sam jego głowotułów jest większy od mojej dłoni, a on na pewno jeszcze urośnie.” – dodał mężczyzna

Internauci ochrzcili giganta Geoffrey

„To jeszcze dziecko. Te pająki są słodkie, kiedy są małe.” – skomentowała jedna z internautek.

Mężczyzna nie zamierza pozbyć się pająka

„Wcale nie zamierzam się go pozbyć. Mam duże podwórko z drzewami i ten pająk może sobie żyć tam z radością, jedząc robale.”

Mimo dużych rozmiarów spachaczowate nie są niebezpieczne dla człowieka, choć sprowokowane kąsają. Żywią się głównie owadami i innymi stawonogami, jednak przedstawiciele dużych gatunków są w stanie zabić niewielkie kręgowce. Często wnikają do zabudowań, gdzie jednak bywają tolerowane, gdyż wyłapują drobne zwierzęta. 

„Kiedyś jechałem autem z koleżanką, która bardzo bała się pająków. Ku mojemu zdziwieniu, ona nagle odpięła się z pasów i w mgnieniu oka przeskoczyła na tylne siedzenie. Patrzę na okno pasażera i widzę, że siedział na nim gigantyczny pająk, praktycznie wielkości całego okna. Musiałem jechać dalej, podczas gdy ten potwór przeszedł do przodu samochodu, a następnie do silnika. Gdy zatrzymałem auto i podniosłem maskę, zniknął gdzieś w samochodzie.” – napisał jeden z użytkowników.

Albo kobieta, która znalazła wielkiego pająka w środku swojego auta?

„Byłam w drodze powrotnej z pracy do domu. Spojrzałam w górę, zobaczyłam ogromnego pająka, który na mnie patrzył. Rozważałam ucieczkę z auta, ale nie miałam pojęcia co wtedy zrobię. Jak miałabym się go pozbyć. Uznałam, że jedyną opcją jest jechać dalej i udawać, że wcale go tam nie ma.”

Jeżeli boisz się pająków, musisz obejrzeć ten filmik. Zobaczysz na nim Lucasa – najsłodszego pajączka świata. Potrafi wyleczyć arachnofobię:

A może pająki wcale nie są takie złe?