Osierocili miesięczne dziecko. Nikt nie wie dlaczego doszło do tak potwornej tragedii

W ostatnich latach ilość samobójstw wśród młodych ludzi narasta we wszystkich rejonach świata.

Czynów samobójczych ludzie dokonują niezależnie od stopnia majętności, stanu cywilnego czy sytuacji zawodowej lub rodzinnej.

Wszystko może być przyczyną, która przekracza granice indywidualnej odporności psychicznej.

Clayton Osteen i Victoria Pacheco byli zastępcami szeryfa hrabstwa St. Lucie. Clayton, który wcześniej służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, miał zaledwie 24 lata. Po próbie samobójstwa w sylwestra trafił do szpitala, gdzie po dwóch dniach został odłączony od aparatury podtrzymującej życie…

Dwa dni później Victoria również targnęła się skutecznie na swoje życie. Poza pracą w policji realizowała się jako artystka pasjonatka. Para wydawała się szczęśliwsza niż kiedykolwiek. Zaledwie miesiąc wcześniej na świat przyszedł ich synek Jayce.

Rodziny pary są zdruzgotane i zdezorientowane, nie rozumieją jak do tego doszło.

„Clayton i Victoria byli pełni radości, podekscytowani powiększającą się rodziną, zakochani w swoim małym Jayce’ie i tak zakochani w sobie” – czytamy na portalu GoFundMe, z którego korzysta rodzina obojga.

Bliski członek rodziny będzie adoptował małego Jayce’a. Kampania GoFundMe ma na celu pomóc w tym procesie i wesprzeć Jayce’a w tym trudnym czasie.

Kelly Ridle, przyjaciółka rodziny zorganizowała pomoc dla chłopca.

„Nasze serca są przepełnione bólem o całą trójkę, a szczególnie małego Jayce’a, który nigdy nie dowie się, jakim niesamowitym, przezabawnym, wspaniałym facetem był jego tata.

„Żal jest głęboki i bolesny. Rodzice nie powinni chować swoich dzieci. Bracia i najlepsi przyjaciele powinni być proszeni o wsparcie. Niemowlęta powinny dorastać otoczone miłością rodziców. Ale pomimo tej strasznej sytuacji zobaczyłam więcej łaski, miłości, współczucia, odpowiedzi na modlitwy, a nawet kilka cudów w tym tygodniu, niż mogłabym sobie wyobrazić.”

„Ich rodziny będą potrzebować wsparcia, wychowując Jayce’a”.

Szeryf Ken J. Mascara skomentował, jak strata wpłynęła na niego i resztę oficerów, którzy pracowali u boku Claytona i Victorii.

„Jako szeryf widziałem młodych, ambitnych profesjonalistów. Dla ogółu, a czasem nawet dla mnie, łatwo jest postrzegać organy ścigania jako nadludzkie… ale nie zapominajmy, że jesteśmy ludźmi, tak jak wy” – podzielił się w oświadczeniu.

„Policjanci radzą sobie nie tylko z codziennym stresem, z którym wszyscy mamy do czynienia, ale także ze stresem tych, którym służą, co czasami może być bardzo trudne.

„Chociaż niemożliwe jest dla nas pełne zrozumienie prywatnych okoliczności prowadzących do tej druzgocącej straty, modlimy się, aby ta tragedia stała się katalizatorem, który pomoże złagodzić piętno otaczające samopoczucie psychiczne i znormalizować rozmowy o problemach psychicznych jakie spotyka się tak często”.

Clayton i Victoria zostali pochowani razem 8 stycznia.

Pamiętaj: jeśli nie wiesz i niczego się nie domyślasz, to nie możesz nic zrobić. Ale jeśli słyszysz, że ktoś ma myśli, albo nawet plany samobójcze trzeba działać. Osobę z planem samobójczym traktujemy jako osobę w stanie zagrożenia życia, której należy udzielić pomocy farmakologicznej, wzywamy do niej karetkę lub konsultujemy ją z psychiatrą tak szybko jak to możliwe.

Źródło: littlethings.com, Miniatura wpisu: facebook.com/crimechickenfried