Ostre słowa Owsiaka na zakończenie na festiwalu Pol’n’Rock. Policja już się nim zajęła

Lubuska policja z własnej inicjatywy i na wniosek osób, które poczuły się urażone słowami Jerzego Owsiaka, podjęła czynności sprawdzające czy doszło do popełnienia przesatępstwa przez lidera WOŚP, twórcy i organizatora festiwalu Pol’and’Rock.

W Kostrzynie nad Odrą od lat odbywa się festiwal rockowy. Nie brakuje tu także spotkań z ludźmi kultury, sztuki czy politykami.

I choć impreza toczy się głównie wokół muzyki nie brak w tym ideologii, zasad czy pewnego typu wartości, które odróżniają dziś społeczeństwoo od siebie.

W założeniach festiwal ma być obroną tolerancji, wolności i równości, które są najwyraźniej tak różnie rozumiane. Dlatego Jerzy Owsiak pomimo całej pracy i zaangażowaniu w słuszną sprawę stał się wrogiem publicznym numer jeden dla prawicowych polityków i wyborców.

Pak cytujeW wystąpieniu na zakończenie imprezy Jerzy Owsiak powiedział:

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap*** samolotami za moje, k***, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza.”

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***, po co?! Od*** się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka.”

A wy k*** ile wywalacie pieniędzy na loty? 176 mln zł na służbę zdrowia. Stoimy w kolejkach do służby zdrowia. Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy k*** do nas macie?

Źródło: Gazeta Lubuska Fotografia poglądowa:pixabay.com

„>twitter.com