Pies chodzi za tobą do toalety i dziwnie na ciebie patrzy? Chce ci coś ważnego przekazać!

Dla niektórych brak w domu pupila jest czymś niewyobrażalnym. Psy są bardzo inteligentne – wprawdzie nie mówią, ale doskonale posługują się językiem ciała.

Nasze pupile zamiast słownie przekazują nam informacje swoim ciałem, gestami i zachowaniami. Nieraz pewnie zastanawiałeś się dlaczego psiak zachowuje się w ten, a nie inny sposób.
Jak interpretować psie zachowanie?
Szkoda, że Dr Dolittle to tylko film i nikt ze zwierzętami nie porozmawia, to by ułatwiło nam życie. Poniższe informacje pomogą ci jednak nieco bardziej poznać psie maniery. Przedstawiamy 9 najczęstszych zachowań czworonogów i to co oznaczają.
#1 Patrzy błagalnym wzrokiem

Jeżeli pies siedzi i patrzy na ciebie błagalnym wzrokiem, chce ci dać jasny komunikat – Bardzo Cię kocham! Naukowcy dowiedli, że psy potrafią w ten sposób okazać emocje – niewiele gatunków ssaków to potrafi.


#2 Najchętniej poszedłby z tobą wszędzie, nawet do WC.

Wielokrotnie irytowało cię to, że pies nie odstępuje cię na krok. Nawet do łazienki nie możesz iść sam. Przestanie cię to denerwować, gdy dowiesz się co oznacza to zachowanie. Psy żyją w grupach, tworzą rodzinę – podążając za tobą, uważają cię za jej członka – pies przekazuje ci wtedy, że jesteś dla niego kimś ważnym, z kim chce robić każdą rzecz!


#3 Daje ci „podarunki”
Nasze kochane czworonogi przynoszą nam i kładą przed nami swoje gadżety do zabawy, lub zdobycze ze spaceru. Psy dają nam tym do zrozumienia jak bardzo się dla nas poświęcają i okazują uczucia, którymi darzą swego właściciela. Czynią to tylko do osoby, z którą łączy je silna więź.


#4 Po posiłku przychodzi do nas

Posiłki są bardzo istotne dla psów, w grupach zaciekle walczą o zawartość miski. Jeżeli twój psiak po wylizaniu miski do czysta, przychodzi pokłada się lub tuli do ciebie, daje tym samym do zrozumienia, że ma do ciebie wielkie zaufanie.


#5 Liże nas po wszystkim

Pies liżący swego Pana demonstruje mu swą matczyną miłość. Suka po narodzinach wylizuję szczenięta okazując im miłość i dbałość o nie. Inni postrzegają to jako akt uległości i świadomość niższej pozycji w stadzie.


#6 Gdy wracasz do domu jest szczęśliwy

Nie było cię w domu kwadrans, a twój pies zachowuję się jakby nie widział cię cały dzień? Psy tęsknią cały czas, gdy cię nie ma, więc gdy wracasz nawet po krótkiej chwili, cieszy się, że znowu jesteś blisko niego.


#7 Czuje Twoje emocje

Od kilku tysięcy lat pies był towarzyszem człowieka, przez ten czas wykształciły umiejętność wyczuwania naszych emocji, zwłaszcza szczęścia i smutku. Rozumieją też nasze gesty. Nie może więc dziwić, że kiedy mamy zły dzień pies będzie blisko nas, spróbuje pocieszać i pokaże, że twoje emocje są dla niego ważne.


#8 Wskakuje do twojego łóżka
Każdy właściciel psa wie jak trudno wyegzekwować, aby nie wchodził na łóżko. Kiedy ukochany pupil zostanie sam w domu nie zrezygnuje z tej przyjemności. Czują wtedy nasz zapach i tak pokonują tęsknotę. Także nie wpadajmy w furie, kiedy odkryjemy gdzie spał nasz pies, gdy wyszliśmy…


#9 Podkłada się

Psy przepadają za przytulaniem! Psiak pokłada się całym ciałem, pada u stóp – oznacza to iż pragnie kontaktu z tobą. Prosi o podrapanie za uchem, głaskanie czy mówienie do niego czułe.

Czy twój pies zachowuje się podobnie, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.