Pies rzucił się na 9 –latka, policja nie mogła uwierzyć, co było powodem.

Buddy jest pitbullem, należy do rasy uznanej za niebezpieczne i agresywne. Kiedy spacerował ze swoim właścicielem w pobliżu rzeki Murray w australijskim mieście Moama, nagle wyrwał się i rzucił się w kierunki matki z dwójką dzieci, którzy stali w wodzie.

Właściciel Buddego zaskoczony zachowaniem psa wezwał na pomoc policję.

Zanim ta przyjechała właściciel zorientował się co tak naprawdę się wydarzyło. Pies rzucił się na matkę chłopców, ponieważ ta próbowała ich utopić!

Źródło: Facebook

Przestraszona atakiem kobieta uciekła zostawiając dzieci w wodzie.

Buddy chwycił jednego z chłopców i wyciągnął na brzeg. Drugiego niestety nie zdążył uratować. Chłopiec utonął.

Wtedy przyjechała policja i natychmiast wyciągnęła własne wnioski, że pies zaatakował dzieci i dlatego jedno ma ugryzienie a drugie utonęło.

Zatrzymali więc psa do ustalenia wszystkich faktów zdarzenia. Nie pomogły protesty świadków i właściciela, który musiał zebrać 50 000 dolarów i przedstawić zaświadczenie od weterynarza psa, że ten nigdy dotąd nie był agresywny, by policja odstąpiła od rozpoczętej procedury uśpienia psa.

Źródło: Facebook

Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności policja ustaliła, że kobieta usiłowała utopić dzieci, w następstwie czego jedno z nich rzeczywiście utonęło.

Na temat niebezpiecznych ras krąży wiele mitów. Ich właściciele twierdzą, że są one tak samo agresywne jak wszystkie inne rasy. Mogą być źle ułożone lub mieć różnego rodzaju zaburzenia agresji ale to samo dotyczy innych ras również. A w większości są one przyjazne i niezwykle przyjacielskie.

A ty co sądzisz o posiadaniu psa rasy tzw. niebezpiecznej. Czy powinny być szczególne obostrzenia prawne dla właścicieli takich psów? Podziel się tą historią.