Po zjedzeniu tych lodów możesz umrzeć! Uznane zostały za najniebezpieczniejsze na świecie.

Choć wielu amatorów mrożonych przysmaków wciąż wybiera smaki tradycyjne, to część konsumentów lubi nowe doznania, więc producenci prześcigają się w próbie zaspokojenia popytu na nietypowe i oryginalne smaki.

Aldwych Cafe w Glasgow zaproponowało swoim klientom lody o wyjątkowo ostrym smaku. Lody o nazwie Respiro Del Diavolo (Oddech Diabła), produkowane według oryginalnej włoskiej receptury, przekazywanej w rodzinie od pokoleń, są 500 razy pikantniejsze od sosu tabasco! Ich ostrość wynosi 1,5 mln jednostek w skali Scoville’a.

Podczas nakładania lodów, sprzedawcy używają specjalnych rękawiczek.

Każdy klient, który chce kupić lody musi być pełnoletni i podpisać oświadczenie o świadomości ryzyka wystąpienia obrażeń, utraty zdrowia, a nawet życia i zobowiązać się do nie wnoszenia roszczeń z tego tytułu.

Lloyd Bandoni, właściciel Aldwych Cafe, uspokaja, że mimo, że lody są dostępne od lutego, jeszcze żaden z klientów nie trafił do szpitala.

„Oddech Diabła” kosztują tyle samo, co inne smaki dostępne w lodziarni, 1,9 funtów (około ok. 9 zł) za gałkę.

„Są bardzo gorące. Jeśli lubisz chilli, spodoba ci się, ale to dziwne uczucie, ponieważ lody są zimne, ale smak jest wyjątkowo ostry. Umysł spłata Ci figla, kiedy spróbujesz.

Składniki są pozyskiwane lokalnie, ale specjalne chilli jest częścią tajnej receptury z Włoch. Tylko trzy osoby wiedzą jak się je robi, a kiedy nadejdzie właściwy czas, receptura zostanie przekazane dalej.” – mówi właściciel

„Przez sekundę myślałam, że nic nie poczuję, ale wtedy gorąco uderzyło mnie jak miotacz ognia w twarz; moje serce galopowało, moje usta zapłonęły ogniem.” – opowiada Kirsty Anderson, która spróbowała lodów – „Czy zjem je raz jeszcze? Absolutnie. W końcu niebezpieczeństwo to moje drugie imię.”

Kto z Was zdecydowałby się spróbować?