Lecznicza marihuana – zdumiewające efekty w łagodzeniu objawów choroby Parkinsona

Chociaż niewiele było badań naukowych przeprowadzonych dotychczas w odniesieniu do wykorzystania marihuany w leczeniu choroby Parkinsona, dowody dostarczone przez byłego policjanta Larrego Smitha dają bardzo mocne argumenty dla jej skuteczności.

Smith, służył 26 lat w policji i przed przejściem na emeryturę zachorował na chorobę Parkinsona, na którą cierpi od 20 lat.

Postanowił walczyć z chorobą i nie poddać się przewidywanemu przez lekarzy postępowi choroby, który zaprowadzi go w konsekwencji na wózek inwalidzki.

Larry odniósł sukces w zwalczaniu niektórych z objawów swojej choroby dzięki ćwiczeniom, szczególnie przez stosowanie roweru poziomego.

Odbył 300-milową podróż rowerem przez Południową Dakotę. Podróż nadziei dla każdego, kto w obliczu choroby, zmienia swoje życie.

Jego historia stała się tematem filmu dokumentalnego, „Ride with Larry”, w którym opowiada o swojej walke z chorobą.

Dokument ten stał się intymnym portretem o odwadze, miłości i wsparciu, Larry Smith staje się dowodem na to, że jeśli kochasz życie, będziesz o nie walczyć.

Mimo wysiłków Larrego choroba postępuje i Larry jest gotów na każde dostępne, alternatywne leczenie w celu złagodzenia jej objawów. Nowy 3 częściowy dokument ukazuje Larrego i jego żonę Elizabeth w podróży do San Diego, gdzie spróbuje marihuany medycznej po raz pierwszy – marihuana medyczna nie jest legalna w rodzinnym stanie Larrego, Dakocie Południowej.

Wówczas Larry ma problemy z mówieniem, chodzeniem i doskwiera mu silny ból, pomimo zażywania 20 tabletek dziennie.

Larry i Elizabeth przybywają do San Diego i odwiedzają lekarza, który daje im receptę na marihuanę.

Para nabywa za 40 dolarów konopie. Elizabeth wspomina o tym, że jedna recepta Larry’ego to koszt 3000 dolarów…

Larry wypróbowuje olej z konopii. Możemy obserwować jak po upływie zaledwie kilku minut od zażycia jednej kropli oleju, ciało Larry’ego wyraźnie się rozluźnia, drżenie rąk ustaje i może normalnie mówić. Okazuje, że marihuana jest niezwykle skuteczna w łagodzeniu jego dyskinezy (ruchy mimowolne) i innych objawów choroby.

To zadziwiająca zmiana, pokazująca jak szybko i jak łatwo można usunąć uciążliwe objawy tej choroby.

Film spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem milionów ludzi, którzy dostrzegli w nim możliwości pomocy sobie, czy swoim bliskim w tym i wielu innych ciężkich schorzeniach.

Pamiętać należy, że lecznicza marihuana jest wciąż nielegalna w bardzo wielu krajach a legalizujące ją przepisy w różnych stanach Ameryki kolidują z prawem federalnym, które zakazuje jej stosowania.

„Ktoś taki jak ja powinien naprawdę korzystać marihuany”

powiedział Larry w części trzeciej serii.

„A to mnie bardzo złości, że nie mogę tego robić w moim rodzinnym stanie.”

Część trzecia filmu zawiera wywiad z dr Daniele Piomelli, profesorem farmakologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, który powiedział:

„Jestem ogromnie sfrustrowany wiedząc, że z powodów finansowych i politycznych jest to ogromny, niewykorzystany potencjał, to naprawdę frustrujące.”

Dr Piomelli odnosi się do badań na zwierzętach, które wykazały, że marihuana łagodzi objawy Parkinsona i niepotwierdzonych przypadków, takich jak doświadczenie Larrego Smitha, uważa, że powinno się przeprowadzać więcej badań, na które nie ma pieniędzy, a które mogłyby się przyczynić do pomocy wielu ludziom, przy wykorzystaniu tej taniej w produkcji rośliny.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi 🙂 Udostępnij rodzinie i znajomym.