Prawdziwe przeznaczenie takiej szuflady pod piekarnikiem na pewno cię zaskoczy!

Większość ludzi nie ma pojęcia do czego służy ta szuflada.

Zapytani o nią, zazwyczaj odpowiadają, że trzymają w niej blachy, akcesoria grillowe, patelnie, pokrywki, a niektórzy twierdzą, że doskonale suszy nieświeże bułki, które potem można zetrzeć na panierkę…

Pomysłodawca tej szuflady przewidział dla niej bardzo logiczne i sensowne przeznaczenie.

Otóż jest to miejsce, gdzie podczas pieczenia utrzymuje się ciepło i wilgotność.

Ile razy nie udało ci się zsynchronizować czasu pieczenia mięsa i gotowania ziemniaków, albo przygotowania w międzyczasie sałatki?

Bywało także, że upieczona potrawa musiała na kogoś poczekać?

Oczywiście, że to się zdarza. Pozostawienie jej w piekarniku często nie załatwia sprawy, ponieważ temperatura w wyłączonym piekarniku może być za wysoka i danie zacznie wysychać.

Otóż właśnie do tego miała w zamyśle służyć szuflada. Podtrzymywać ciepło potraw, które z jakiś powodów nie mogą zostać od razu spożyte.

postimg

Drugim jej zastosowaniem było podgrzewanie naczyń, dzięki czemu dania mogą utrzymać dłużej odpowiednią temperaturę i nie stygnąć tak szybko.

szufada grzewcza bosch

Z jakiego powodu pomysł się nie przyjął a przeznaczenie szuflady zaczęło żyć własnym życiem?

Niestety nie wiemy.

Choć w ostatnich latach kupowaliśmy głównie piekarniki do zabudowy, a szuflada pod nimi pełniła funkcję meblową, to musicie wiedzieć, że szuflady podgrzewające wciąż są w sprzedaży w sprzęcie wysokiej klasy.

miele

Jest to wartość dodana do sprzętu, za którą trzeba niemało dopłacić. Co prawda dziś, jest ona niezależną komorą grzewczą, z regulacją pożądanej temperatury, a nie tylko przegrodą korzystającą z ciepła z piekarnika, ale jej przeznaczenie wciąż jest takie samo.

Kto by pomyślał, że ignorowaliśmy ten „luksus” nie wiedząc nawet do czego służy…

Przyznajcie się, czy znaliście prawdziwą funkcję tej szuflady? Do czego służy lub służyła w waszych domach?