Prawie każdy je ma ale nie każdy wie jak się ich pozbyć. Wypróbuj prosty i skuteczny sposób!

Włókniaki to łagodne zmiany nowotworowe uwarunkowane genetycznie. Z wiekiem ich liczba zwykle rośnie. Są problemem natury estetycznej. Wielu osobom przeszkadzają.

Można je usuwać zabiegami mechanicznymi poprzez wymrażanie, wypalanie czy wycięcie chirurgiczne.

Istnieje jednak naturalny sposób na pozbycie się ich w domowych warunkach.

Polega na zastosowaniu octu jabłkowego.

Do tego celu najlepszy jest ocet ekologiczny mętny lub po prostu ocet domowej roboty. Filtrowany, pasteryzowany i klarowany ocet dostępny w sklepach jest pozbawiony enzymów i pożytecznych mikroorganizmów.

straga.pl

Jak to się robi.

Skórę oczyścić wodą z mydłem i osuszyć. Płatek kosmetyczny zanurzyć w occie, odcisnąć nadmiar, przyłożyć do włókniaka i przymocować plastrem. Zostawić na 15 minut, zdjęć i przemyć miejsce wodą.

Czynność powtarzać 3 razy dziennie. Włókniak będzie stawał się ciemniejszy i twardszy aż w końcu zamieni się w strupek (wtedy należy przestać przykładać ocet) i odpadnie.

Nie należy zdrapywać ani przyspieszać – odpadnie sam.

Istnieje możliwość, jeśli włókniak był głęboko osadzony, że na skórze pozostanie blizna. Po odpadnięciu można zastosować maść z nagietka lub aloesu.

Nie można tej metody stosować na powiece czy innej bliskiej okolicy oka.

Sposób jest skuteczny także do pozbycia się kurzajek.

Udostępnij jeśli znasz kogoś kto walczy z włókniakami lub kurzajkami. A może sam/a wypróbowałeś/aś już tę naturalną metodę?

Źródło: healthcaremirror