Dzięki tej prostej sztuczce pozbędziesz się lodu z szyb bez żadnego skrobania!

Najgorsze w zimie jest chyba poranne odśnieżanie samochodu, a gdy dodatkowo jest skuty lodem zaczyna się prawdziwa walka z żywiołem.

Nie każdy ma szczęście dysponować garażem, a podgrzewane szyby w aucie to też niestety nie standard. Niektórzy kierowcy stosują specjalne maty na szyby. Jednak one sprawdzają się w sytuacji, gdy wieczorem położona zostaje usunięta rano. Jednak jeśli używasz samochodu w ciągu dnia, przy niekorzystnej aurze wystarczy nie wiele czasu na parkingu, by auto było skute lodem.

Preparaty odmrażające tanie nie są i stosowanie ich przez całą zimę może mocno nadwyrężyć portfel.

Tańszym rozwiązaniem będzie zakup izopropanolu. To najprostszy alkohol stosowany jako tańszy zamiennik etanolu lub metanolu, obojętny dla większości tworzyw sztucznych. Ze względu na mieszalność z wodą stosowany jest jako dodatek do paliw w celu zwiększenia rozpuszczalności w nich wody i zapobiegania powstawania korków lodowych w przewodach paliwowych.

Można go kupić w aptece w małych pojemnikach. W większych ilościach w sklepach internetowych, na stacjach benzynowych, sklepach z częściami samochodowymi.

100 ml kosztuje około 3-4 złotych, 1 litr około 10 zł.

Do sporządzenia mieszanki odmrażającej potrzeba zmieszać izopropanol z wodą w proporcji 2/3 izopropanolu i 1/3 wody. Przelać do butelki z rozpylaczem, spryskać zamarzniętą szybę i patrzeć jak lód znika.

Można również stosować izopropanol zapobiegawczo. Jeśli wieczorem spryskamy szyby, lód w ogóle na nich nie zamarznie.

Zobaczcie:

Nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!