Przeczytała sms w telefonie chłopaka, który nią wstrząsnął. Potem zrobiła coś strasznego

Nastolatki nie mają łatwo. To trudny czas dla każdego, ale szczególnie wrażliwe dzieciaki przechodzą ten okres wyjątkowo ciężko.

Wahania nastrojów, burze hormonów i huśtawka emocjonalna potrafią wytrącać z równowagi i popychać do szalonych czynów.

Katie Stubblefield była piękną, ale bardzo delikatną, kruchą i wrażliwą dziewczyną. Przeżywała właśnie swoją pierwszą miłość. Była szaleńczo zakochana, ale czuła, że on nie traktuje jej już tak jak przedtem. Coś się zmieniło. Jego uczucia osłabły, a Katie czuła się smutna i osamotniona.

To wtedy wydarzyło się coś co zmieniło jej życie na zawsze.

Miała zaledwie 18 lat i pierwszego chłopaka. Snuła wizje romantycznej miłości, podczas gdy on, nagle przestał ją adorować tak jak wcześniej. Czuła, że coś jest nie tak, ale była zagubiona w swoich uczuciach.

Wtedy przeczytała sms, który przyszedł na telefon jej chłopaka. Był od innej dziewczyny i wynikało z niego wyraźnie, że to co łączy ją z nim, trwa już od dłuższego czasu.

Katie była zdruzgotana.

W amoku pobiegła do domu swojego starszego brata. Wiedziała gdzie trzyma broń. Wzięła ją, nabiła, nacisnęła spust…

Strzeliła sobie w głowę. Strzał jednak ku jej rozpaczy nie był śmiertelny.

Rozerwał jej czaszkę, oczy i kości policzkowe. Roztrzaskana czaszka odsłoniła część mózgu. Katie nie umarła, mimo, że od śmierci dzieliła ją najcieńsza możliwa granica.

W bardzo emocjonalnym wywiadzie jej tata opowiadał potem, że pierwsze co usłyszał, po informacji, że przeżyła to:

„Nigdy nie będzie jadła, nigdy nie będzie pić, nigdy się nie wykąpie, nigdy nie porozmawia, będzie „warzywem”.

Myśl o tym co zrobiła łamało mu serce. Myśl o tym, że jego słodka mała Katie będzie ludzkim warzywem była nie do zniesienia.

Sama Katie po odzyskaniu świadomości nie mogła uwierzyć w to co zrobiła.

„Miałam mgliste wspomnienie tego, co zrobiłam, myślałam: ”Jak mogłam to sobie zrobić”, ale co ważniejsze: „Jak mogłam to zrobić mojej rodzinie?”

Ale wtedy na refleksje było już za późno.

Kolejne miesiące były pełne niepewności czy kiedykolwiek jeszcze będzie w stanie funkcjonować? Kiedy okazało się, że Katie walczy ze wszystkich sił, walczy o życie i nie tylko oszukała śmierć, ale zaczęła rokować na to, że będzie kiedyś w stanie żyć bez pomocy, zespół lekarzy rozbudził w niej nową nadzieję.

Mieli rewolucyjny plan, który dał jej drugą szansę. Zamierzali przeprowadzić pełny przeszczep twarzy.

„To była okazja, aby odzyskać swoje życie i odzyskać twarz… To była bardzo trudna decyzja, ponieważ wiedziałam, że ktoś będzie musiał umrzeć, abym ja mogła mieć tę twarz”.

Ale im więcej o tym myślała, tym bardziej pragnęła żyć. Nie odbierała przecież nikomu życia. Trzy lata i 22 operacje później, jej nadzieja miała nabrać realnych kształtów.

Zespół 11 chirurgów ponad 30 godzin tytanicznym wysiłkiem przeniósł twarz Adrei Schneider na ciało Katie. Ostateczny rezultat był lepszy niż wszystko, o co mogła się modlić…

Katie nie pragnęła ładnej twarzy. Katie pragnęła MIEĆ twarz.

Więcej o historii Katie możesz wysłuchać po angielsku na filmie.

Zobacz jej nową twarz poniżej. To cudowne, że dostała drugą szansę w życiu!

Choć historia Katie jest drastyczna i wstrząsająca, może nastolatki powinny poznać ją, by zrozumieć czym jest młodzieńcze zauroczenie wobec możliwości zniszczenia sobie życia.