Przypowieść o odważnej i silnej duszy – każdy powinien ją przeczytać

LEKCJA DUSZY

Siedząc przy okrągłym stole, dusze wybierały kolejną lekcję, którą muszą odrobić w cyklu życia. Jedna odważna i silna dusza powiedziała:

– Tym razem idę na Ziemię, aby nauczyć się wybaczać.

Dusze przemówiły ze współczuciem, a nawet były trochę przestraszone:

– To jedna z najtrudniejszych lekcji… Może nie wystarczyć jedno życie, aby odrobić tę niezwykle trudną lekcję… Tak bardzo będziesz cierpieć… Tak nam żal… Ale my Cię kochamy i pomożemy…

Jedna dusza powiedziała: „Jestem gotowa być z tobą na Ziemi i ci pomóc. Zostanę twoim mężem, wiele problemów w naszym życiu rodzinnym będzie z mojej winy, a ty nauczysz się mi wybaczać.”

Druga dusza westchnęła: „A ja mogę zostać jednym z twoich rodziców, zapewnić ci trudne dzieciństwo, potem wtrącać się w twoje życie i nieustannie krytykować, a nauczysz się mi wybaczać”.

Trzecia dusza powiedziała: „Będę jednym z twoich przełożonych i często będę cię traktował niesprawiedliwie i wyniośle, abyś nauczyła się przebaczać”.

Kilka innych dusz zgodziło się spotkać z nią w różnym czasie jej życia, aby odważna i silna dusza mogła utrwalić lekcję…

Tak więc każda dusza wybrała swoją role, opracowała połączony plan życia, w którym będą się uczyć, po czym zstąpiły, aby wcielić się na Ziemi.

Ale taka jest osobliwość treningu dusz, że przy narodzinach pamięć zostaje oczyszczona. I tylko nieliczni domyślają się, że wiele wydarzeń w ich życiu nie jest przypadkowych, a każda osoba, która pojawia się w życiu, robi to właśnie wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy lekcji, którą ze sobą niesie…