Ręka mężczyzny została przyszyta do nogi. Trudno uwierzyć, że coś takiego jest możliwe!

Ciało ludzkie jest niezwykłą maszyną ulegającą procesom zarówno degradacji i regeneracji. Większość z nich dzieje się zupełnie poza naszą kontrolą.

Gdybyśmy rozumieli wszystkie te procesy moglibyśmy mieć większy wpływ na utrzymanie naszego ciała w zdrowiu i sprawności.

Pewien młody mężczyzna imieniem Zhou z Chin uległ poważnemu wypadkowi przy pracy. W fabryce, w której pracował, przy maszynie tnącej nie zachował ostrożności i stracił dłoń.

Został odwieziony do szpitala. Niestety sposób, w jaki dłoń została odcięta sprawił, że tkanki nadgarstka nie nadawały się do przyszycia z powrotem.

Tak więc lekarze zastosowali dziwaczną procedurę medyczną. Nie był to ich pierwszy raz. Podobną operację wykonali 2013 roku.

W zabiegu przeprowadzonym przez dr. Tang Juyu, szefa mikrochirurgii Szpitala Xiangya, lewa ręka Zhou została wszczepiona w prawą nogę.

Procedura ta była niezbędna do tego, aby ręka mogła mieć utrzymany naturalny przepływ krwi i utrzymać ją przy życiu do czasu, aż nerwy w nadgarstku uległy regeneracji..

Doktor Tuyu wyjaśnił: „W odciętym palcu dopływ krwi musi być wznowiony w ciągu 10 godzin, ale czas ten jest nawet krótszy w przypadku oddzielonej kończyny. Jeśli przez zbyt długi czas krążenie nie zostanie przywrócone, tkanki umierają, a tym samym kończyna.”

Po miesiącu można było przeszczepić dłoń Zhou na swoje miejsce. Był to skomplikowany zabieg trwający 10 godzin.

To zdjęcie rentgenowskie pokazuje dłoń po ponownym przymocowaniu do nadgarstka. Zhou może już poruszać palcami. Po pewnym czasie odzyska pełną sprawność swojej dłoni.

Chirurgia jest takim działem medycyny, która czyni cuda tam, gdzie natura nie ma już mocy. Bez jej wsparcia jednak medycyna byłaby niczym.

Zgadzacie się z tym? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu, jeśli was zainteresował artykuł podzielcie się nim ze znajomymi.

Źródło: wereblog