Restauracja pokazała swój sprzeciw wobec Putina. Ich paragon to hit sieci

Restauracja z Poznania o nazwie Rusałka w efekcie inwazji rosyjskiej rozpoczęła sprzedaż barszczu ukraińskiego, z którego dochód przeznacza na pomoc dla Ukrainy.

Kiedy zamawia się barszcz otrzymuje się paragon, na którym ta pozycja jest pod szczególną nazwą.

Akcja ruszyła 1 marca. Restauracja poinformowała na facebooku o swojej ofercie specjalnej i o celu na jaki jest przeznaczony dochód ze sprzedaży barszczu, za który trzeba zapłacić 20 zł.

Kilku pracowników restauracji pochodzi z Ukrainy. Wybuch wojny dotknął ich bardzo osobiście.

„Masza pochodzi z Kijowa, gdzie pozostała cała jej rodzina. Pragnęła coś zrobić, żeby pomóc tym, którzy teraz tej pomocy bardzo potrzebują. Wpadła na pomysł dzięki, któremu każdy z nas może w prosty sposób pomóc Ukrainie. Postanowiła gotować to co potrafi przygotować z zamkniętymi oczami i lubi najbardziej – prawdziwy ukraiński barszcz. Barszcz dla wolnej Ukrainy” – mówią pracownicy restauracji w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Nazwaliśmy go Putin idi na ch** borszcz. W pierwszej chwili nazwa wydała nam się kontrowersyjna, ale ponieważ dokładnie i precyzyjnie wyraża nasze myśli postanowiliśmy ją tak zostawić – tłumaczą pracownicy.

Barszcz o takiej własnie nazwie pojawia się na paragonie, który wystawia restauracja gościom, którzy go zamówili.

Źródło: epoznan.pl, facebook/rusalkarestauracja, instagram/make_life_harder, Miniatura wpisu: facebook/rusalkarestauracja, instagram/make_life_harder