Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co nauczyciele napisali na drzwiach. Ale czy nie mieli racji?

Jedna z portugalskich szkół wywiesiła apel, który oburzył rodziców. Kiedy jeden z nich zamieścił go na facebooku wywołał burzę w internecie.

Ale czy słusznie rodzice się oburzyli? Oceńcie sami!

„Szanowni Rodzice!

1. Przypominamy rodzicom, że ich obowiązkiem jest nauczenie dzieci w domu magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

2. To także w domu dzieci muszą się nauczyć uczciwości, punktualności, pracowitości, solidarności oraz szacunku dla innych ludzi, niezależnie od tego, czy mowa o ich rówieśnikach, czy o starszych od nich osobach.

3. To w domu dziecko ma się dowiedzieć, że musi być schludnie i czysto ubrane, że nie ładnie mówić z pełną buzią i nie wyrzuca się śmieci na ziemię.

4. To w domu dzieci muszą nauczyć się jak się zorganizować, samodzielnie rozwiązywać problemy i nie wtrącać się w sprawy innych.

5. W szkole uczymy dzieci matematyki, historii, fizyki, języków obcych… Jesteśmy po to, by utwierdzić dzieci w nawykach i umiejętnościach, które dziecko wynosi z domu.

Drodzy rodzice! Pamiętajcie, że szkoła ma dzieci uczyć, a nie wychowywać. Nie zrzucajcie na innych odpowiedzialności za wypełnienie waszych obowiązków.”

Co sądzicie o apelu nauczycieli, czy oburzenie rodziców jest dla Was zrozumiałe?