4-latek wypada babci z rąk na ruchomych schodach. Do tragedii doszło z tak błahego powodu.

Czasem trudno sobie nawet wyobrazić jak tragiczna w skutkach może się okazać zwyczajna okoliczność.

Ten tragiczny wypadek wydarzył się w na 3 piętrze domu towarowego Wu Yue Plaza w Szanghaju. Kamery zarejestrowały jak kobieta z dzieckiem na rękach podchodzi do schodów ruchomych poruszających się ku niższemu piętru galerii.

Kobieta jest babcią dziecka. Nagle dziecko wypada jej z rąk i wypada przez barierkę. Chłopca szybko przewieziono do szpitala ale po upadku z 9 metrów jego obrażenia są tak poważne, że umiera.

Nie wiadomo co dokładnie spowodowało, że kobieta zachwiała się upuszczając dziecko. Schody w tej galerii pracowały w trybie oszczędzania energii, w którym uruchamiał je czujnik ruchu w chwili, gdy ktoś zbliży się do nich. Wstępnie przypuszcza się, że nagłe uruchomienie schodów mogło spowodować zachwianie się kobiety i w efekcie wypuszczenie dziecka.

Choć mieszkając w większych miastach używamy ich niemal codziennie nie zdajemy sobie sprawy, że mogą być bardzo nie bezpieczne. Na ruchomych schodach wydarzyło się już wiele różnych wypadków. Współczujemy rodzinie tej tragicznej historii.

Podziel się ze znajomymi, niech uważają szczególnie korzystając z ruchomych schodów z dziećmi.

Źródło/Fotografie: youtube