Seryjny morderca zabija gwałcicieli. Na szyi zawiesza im kartkę z wiadomością

W Bangladeszu doszło do dziwnej serii zabójstw. Charakter zbrodni wskazuje na jednego mordercę.

Ofiary łączyła kartka zawieszona na szyi z napisem:

Jestem… (tu imię)….jestem sprawcą gwałtu na … (tu imię)…

Przebieg zdarzeń

14 stycznia 2019r. młoda studentka pojechała odwiedzić dziadków w miejscowości Bhandaria. W drodze do ich domu dziewczyna została napadnięta i zgwałcona. Rozpoznała sprawców, a jej ojciec złożył doniesienie na policję ze wskazaniem ich personaliów.

Jednak policja umorzyła śledztwo w tej sprawie…

Sprawcami ataku na jeo córkę mieli być 20-letni student prawa Rakib Hossain i 28-letni Sajal Jomadder.

24 stycznia znaleziono ciało 28-letniego Sajala w dzielnicy Kathalia. Został zastrzelony, a na szyi miał zawieszoną kartkę z napisem:

Jestem zamieszany w gwałt na (imię ofiary), a to są konsekwencje.

1 lutego znaleziono ciało drugiego gwałciciela. Jego także zastrzelono z bliskiej odległości, a na szyi miał kartkę. O zbliżonej treści i dopiskiem: Strzeżcie się gwałciciele. Oraz podpisem „Hercules”.

Ofiar było więcej.

Policja zaczęła szukać w starych sprawach i okazało się, że ta sama osoba może być sprawcą innych zabójstw, których ofiary łączył fakt, że byli oskarżeni o gwałt, ale nigdy nie zostali skazani.

17 stycznia w dzielnicy Sawar na przemdieściach Dhaki oddalonej od Bhandarii o ok. 180 km. ujawniono zwłoki 39-letniego Ripona. On także miał na szyi kartkę.

Był podejrzany o gwałt na 18-letnią kobietę, która została zamordowana po tym, jak wniosła przeciw niemu oskarżenie.

On prawdopodobnie także jest ofiarą samozwańczego egzekutora Herculesa. Policja bada także kilka innych wcześniejszych zabójstw na terenia całego kraju.

Nadal jednak utrzymuje, że głównym podejrzanym w sprawie jest ojciec zgwałconej studentki, pomimo, że nic nie łączy go z innymi ofiarami.

Ain o Salish Kendra (ASK), krajowa organizacja zajmująca się pomocą prawną i prawami człowieka jest zaniepokojona tą sytuacją. Szefowa oranizacji zaleca ostrożność w ocenie wydarzeń.

Trzeba dokładnie zbadać i ustalić, dlaczego dochodzi do aktów samosądów. Samodzielne wymierzanie sprawiedliwości nie powinno mieć miejsca.