Skuteczna metoda na szczuplejszą twarz tylko za pomocą masażu! Efekty już po paru dniach!

Internauci ze świata pielęgnacji i makijażu są zachwyceni efektami regularnego stosowania masażu twarzy, który sprawia, że twarz szczupleje i uwydatniają się kości policzkowe czy żuchwa.

Jest to też genialny sposób na codzienny relaks twojego zmęczonego ciała!

Wystarczy poświęcić na to parę minut swojej rutyny, wieczorem lub podczas porannej pielęgnacji skóry.

Czego potrzeba do rozpoczęcia tej rutyny?

1. Przede wszystkim oczyszczenia twarzy. Nigdy nie stosujemy pielęgnacji na nie umytą skórę!

2. Olejek lub serum. W zależności do waszych potrzeb i rodzaju waszej cery dopasowujemy produkt. Olejek lub serum będą miały w tym przypadku działanie poślizgowe, więc łatwiej i przyjemniej będzie wam wykonywać następne czynności!

Stosujcie produkt, który jest odpowiedni dla waszej skóry (przeznaczony specjalnie dla cery suchej/ tłustej/ mieszanej/ trądzikowej) lub ze składnikami, które pozytywnie wpływają na stan waszej skóry.

Najważniejsze jest, żeby testować wszystko na własnej skórze i sprawdzać, które składniki faktycznie wam pomagają!

3. I na sam koniec będziecie potrzebować wałka (jadeitowego lub kwarcowego) lub kamienia GUA SHA (również do wyboru są jadeitowe i z różowego kwarcu) Jest to zakup w wysokości od 15 zł do ok. 150 zł.

Jeśli nie macie możliwości lub chęci na zakup specjalnego narzędzia sprawdzą się też wasze ręce 😉 (wykonując te same czynności tylko zamiast kamienia lub wałka twarz masujemy własnymi dłońmi)

Co to jest to GUA SHA? 🙂

Jest to kamień używany w chińskiej medycynie i ma na celu stymulowanie układu limfatycznego. Teraz używany jest często do zabiegów kosmetycznych na całym świecie!

A teraz szybki poradnik jak tego wszystkiego używać!

1. Oczyszczamy skórę twarzy, najlepiej wykonywać masaż po porannym umyciu skóry lub po wieczornej kąpieli

2. Na twarz nakładamy olejek, wystarczy tylko parę kropli!

Olejki zazwyczaj sprzedawane są w buteleczkach z pipetką i przy aplikowaniu produktu zalecane jest zakropienie olejku na dłoń (czystą!!) a dopiero później na twarz. Jest to zdecydowanie bardziej higieniczne niż dotknięcie pipetką twarzy!

3. Przechodzimy do masażu. Łapiemy za kamień, wałek lub własne ręce 😉 Ciągnącymi i wolnymi ruchami masujemy twarz. Rozpoczynając ruch od środka twarzy i kierując na zewnątrz. Na przykład: od skrzydełek nosa do ucha, żeby podkreślić kości policzkowe, pod brodą po żuchwie lub od nosa pod okiem do skroni.

Jak używać kamienia GUA SHA:

Jak używać wałka:

Pierwsze efekty widać już po paru dniach. Najważniejsze jest regularne stosowanie tej metody.

Najlepsze jest to, że oprócz efektów wyszczuplających jest to też czas w mojej rutynie, w którym w pełni mogę skupić się na sobie i się zrelaksować!

Jeśli uważacie, że ten post był przydany podzielcie się nim na Facebooku!

Źródło: Youtube: Simply Quinoa, Miniatura wpisu: Freepik