Co dzień przypina spinacz do ucha w innym miejscu. Powód jest genialny!

W życiu często jesteś zmuszony odczuwać ból i zmęczenie. Są jednak sposoby, by w niezwykle łatwy i prosty sposób poprawić stan i funkcjonowanie twojego organizmu i pozbyć się dolegliwości bólowych, dających uczucie dyskomfortu.

Jesteś ciekawy jak w niekonwencjonalny sposób można przynieść sobie poprawę zdrowia, poczuć się odnowionym i witalnym?

Metoda polega na użyciu spinacza i umieszczeniu go w różnych miejscach na uszach.

Dlatego akurat uszy?

Według refleksologa Helen Chin Lui każde ucho jest kompletnym odzwierciedleniem mapy ciała, bogatym w zakończenia nerwowe i z wieloma połączeniami z ośrodkowym układem nerwowym.

Według niej istnieje 6 różnych miejsc na uszach, odpowiadających za sprawne funkcjonowanie różnych grup narządów. Umieść spinacz na miejscu, którego uleczenia potrzebujesz i odblokuj potencjalne korzyści zdrowotne.

1. W górnej części ucha

Najwyższa część ucha, ma bezpośrednie połączenie z plecami i ramionami. Dzięki zastosowaniu nacisku na tym miejscu, na krótką chwilę każdego dnia, można zmniejszyć skumulowane napięcie w tych obszarach.

2. W górnej części krzywej ucha

To miejsce na uchu jest podłączone do narządów wewnętrznych. Dlatego też, jeśli czujesz wewnętrzną tkliwość lub dyskomfort, należy umieścić spinacz w tym miejscu aż do odczucia ulgi. (Zawsze skonsultuj z lekarzem przyczynę dyskomfortu).

3. Górna-Środkowa część ucha

Ta część ucha jest podłączona do stawów. Wywarcie nacisku na to miejsce pomaga odciążyć stawy, zmniejszyć sztywność i ból.

4. Dolna-środkowej części ucha

Ucisk na małą, środkową część ucha przyniesie ci ulgę w bólach zatok i gardła. Sposób może okazać się również bardzo przydatny, do uzyskania spokojnego snu podczas infekcji, gdy masz zatkany nos i nie możesz swobodnie oddychać.

5. Tuż nad małżowiną

Strefa tuż nad małżowinę jest związana z trawieniem. Dzięki zastosowaniu spinacza w tym miejscu można zmniejszyć dolegliwości układu pokarmowego i bóle brzucha.

6. Małżowina

To miejsce jest połączona z głową i sercem. Naciskaj, żeby chronić zdrowie twojego serca, a także złagodzić migreny, bóle głowy i skoki ciśnienia.

Podziel się ze znajomymi i rodziną, może ktoś z nich potrzebuje szybkiej, doraźnej pomocy i ulgi w bólu.