Stań prosto, dotknij kości biodrowych, napnij mięśnie miednicy i trzymaj minutę. Efekt Cię zaskoczy

Dziś niemal każda dorosła osoba ma problemy z kręgosłupem. Dolegliwości ze strony podstawy naszego ciała stały się chorobą cywilizacyjną.

Siedzący tryb życia, spadek aktywności fizycznej sprawiły, ze przesunął nam sią środek ciężkości, miednica przesunęła, kręgosłup wykrzywi. Odczuwają to nasze mięśnie, a także narządy wewnętrzne.

W tym filmie dowiesz się o prostym ćwiczeniu, które można wykonywać codziennie. Jest to potężne ćwiczenie, które polega na przywracaniu prawidłowego ułożenia narządów wewnętrznych (gdy organy wewnętrzne są opuszczone), usunięciu zwisającego brzucha, przepukliny, wyprostowaniu kręgosłupa, przywróceniu prawidłowego środka ciężkości i po prostu uleczeniu ciała.

Jak wykonać

Pozycja wyjściowa to pozycja stojąca, stopy złączone razem. Trzymaj stopy przyciśnięte do podłoża, nie rozrywając ich połóż dłonie po bokach tułowia, kciukami dotknij kości biodrowych. Teraz powoli podciągnij swoje ciało, ma temu towarzyszyć uczucie rozciągania. Nie spiesz się, rób to powoli i dokładnie. Rozciągnij całe ciało.

Następnie połóż dłonie na klatce piersiowej, nadal się rozciągając. Poczuj, jak każdy z kręgów rozciąga się do góry i do pleców
prostuj się. Poczujesz napięcie, w porządku. Opuść ręce i rozluźnij je. Twoje ramiona są rozluźnione, a szyją sięgasz tak wysoko, jak potrafisz.

Bezpośrednio podczas ćwiczenia zauważysz poprawę widzenia, a głowa nie będzie już ciężka. Trzymaj chwilę tę pozycję.

Napnij wszystkie mięśnie miednicy. Oddychaj głęboko i podnoś się.

I ostatni etap, obciążający wszystkie mięśnie ciała: palce, nogi, biodra, miednica, brzuch, pośladki i plecy – poczuj każdy mięsień w ciele. W tym samym czasie oddychaj bardzo głęboko.

Poczekaj chwilę, a następnie zrelaksuj się i weź głęboki oddech. Możesz obracać głowę, ale nie rób zbyt ostrych ruchów od razu po ćwiczeniu.

To całe ćwiczenie.

Na zakrzywionym grzbiecie wszystkie narządy wewnętrzne są obniżone. To ćwiczenie pomoże je ponownie włączyć i przywrócić sprawność.

Jeśli ćwiczysz prewencyjnie, wystarczy wykonywać je dwa razy dziennie, ale regularnie.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub narządami wewnętrznymi, wykonuj ćwiczenie tak często, jak to możliwe. Po dwóch
tygodniach regularnych ćwiczeń odczujesz zmianę w ciele: przestaniesz odczuwać ból i staniesz się zdrowszy.

I nie zapominaj, że zdrowy kręgosłup jest kluczem do naszej długowieczności i dobrego samopoczucia. Dlatego jest to obowiązkowe każdego dnia
wykonaj zestaw ćwiczeń, aby wzmocnić plecy. Dbaj o siebie!

Na filmie autor i propagator długowieczności Alexander Drozhennikov pokazuje sam jak prawidłowo wykonać ćwiczenie.

Źródło i Fotografie: youtube