Stary i niewidomy pies ginie w górach. Po 8 dniach wydarza się coś co wzruszy cię do łez.

Kiedy rodzina z Kalifornii uświadomiła sobie, że ich pies imieniem Sage zaginął, wszyscy byli zdruzgotani.

„To było straszne” – mówi Beth właścicielka psa.

Beth i jej rodzina mieszkają w górach Kalifornii w pobliżu gęstych lasów, obawiali się, że Sage nie będzie w stanie wrócić do domu. Pies jest bowiem nie tylko stary ale również ślepy, stracił oboje oczu powodu jaskry i guza.

Zrozpaczona rodzina zatrudniła profesjonalnego poszukiwacza żeby odnaleźć psa, ale kiedy po 8 dniach, poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu zaczęli tracić nadzieję…

Po tygodniu od zaginięcia bliski sąsiad rodziny Dan Estrada, wybrał się z przyjacielem na spacer po lesie. Spacer, który odmienił sytuację.

Podczas spaceru w strumieniu na dnie wąwozu zobaczył coś, co przykuło jego uwagę. Przyjrzał się bliżej i wydało mu się, że to torba na śmieci, ale po chwili dotarło do niego, że to przypomina postać psa.

Ciało psa było nieruchome. Dan rozpoznał w nim psa swoich sąsiadów Sage’a. Był przekonany, że znalazł ją za późno.

,,Kiedy sobie uświadomiłem, że to Sage serce mi zamarło i poczułem ucisk w żołądku. Wiedziałem, że moi przyjaciele chcieliby przynajmniej odzyskać ciało..”

Dan, który był emerytowanym strażakiem i sanitariuszem zszedł w dół wąwozu. Sage najwyraźniej zsunął się na dół po śliskim i stromym zboczu, które uniemożliwiało staremu i niewidomemu psu wdrapanie się z powrotem.

,,Kiedy tyko zszedłem na dół pobiegłem do niej, po prostu rzuciłem się do wody i objąłem ją ramionami i pocałowałem, a ona podniosła głowę”

Kiedy uświadomił sobie, że pies żyje, wziął ją na ręce i niósł 100 metrów wzdłuż wąwozu. Przyjaciel, który był z Danem uwiecznił to na zdjęciach.

,,Gdyby psy mogły się uśmiechać, myślę, że uśmiechałaby się wtedy bez wątpienia”

Rodzina Sage’a była przeszczęśliwa. Radości i wyrazom wdzięczności dla Dana nie było końca. Chcieli wypłacić Danowi 1000 dolarów nagrody, którą wyznaczyli za znalezienie psa, ale Dan stanowczo odmówił przyjęcia pieniędzy. Przekazali więc pieniądze organizacji pomocy zwierzętom.

Dan mówi, że dostał bardzo wiele.

,,Sage nauczył mnie, żeby nigdy nie tracić nadziei i się nie poddawać.”

Jeśli wzruszyła ta cię ta historia o poświęceniu i bezinteresowności podziel się nią ze swoimi znajomymi na facebooku.

Źródło: Facebook