Stewardesy zdradzają 10 rzeczy, których nigdy nie powinieneś zakładać podczas lotu

Komfortowy lot to podstawa. Nikt nie chce wysiadać z samolotu, czując się zmęczonym. To, co zakładasz na lot, może mieć ogromny wpływ na wygodę Twojej podróży.

Rozumiemy, jak stresujące może być podróżowanie. Dlatego przygotowaliśmy listę 10 rzeczy, których nie należy nosić podczas lotu, aby Twoja podróż przebiegła jak najsprawniej.

1. Ciasne ubrania

Twoje obcisłe dżinsy mogą wyglądać świetnie, ale mogą sprawić, że lot będzie niewygodny. Powinieneś nosić coś, co pozwoli na prawidłowe krążenie krwi. Ponadto dłuższe loty mogą narazić Cię na zakrzepicę żył głębokich. Ten stan może być zaostrzony przez obcisłe ubrania.

Nasze ciała mają również tendencję do puchnięcia, gdy jesteśmy na wysokości 42 000 stóp, więc twoje przylegające do sylwetki ubrania mogą zacząć wydawać się drugą skórą zamiast modą.

2. Soczewki kontaktowe

Powietrze w samolocie jest inne niż na lądzie. Dzieje się tak, ponieważ powietrze w kabinie jest cyrkulowane, a duże wysokości zmniejszają poziom wilgotności. To suche powietrze może podrażniać oczy, szczególnie u osób noszących soczewki kontaktowe. Z tego powodu sugeruje się, aby pasażerowie zamiast tego nosili okulary.

3. Ubrania z materiałów łatwopalnych

Chociaż sytuacje awaryjne związane z lotem zdarzają się rzadko, zawsze dobrze jest być przygotowanym. Niektóre materiały są łatwopalne, takie jak frędzle i cienkie tkaniny, takie jak bawełna i len. Grubsze tkaniny są ogólnie uważane za bezpieczniejsze do noszenia w przypadku pożaru.

4. Wysokie obcasy

Czy kiedykolwiek byłeś zdyszany, zanim dotarłeś do bramki? To dlatego, że lotniska są dużymi miejscami, co sprawia, że noszenie wygodnych butów jest konieczne. Wysokie obcasy mogą być szczególnie uciążliwe w sytuacjach awaryjnych.

Dodatkowo, szpilki nie są wykonane z elastycznego materiału i często mogą być ciasne. Podczas długich lotów nasze stopy mają tendencję do puchnięcia, dlatego preferowane są wygodne buty.

5. Za mało warstw

W samolotach jest zazwyczaj niska temperatura, aby uniknąć omdleń pasażerów. Możesz też czuć, że jest chłodniej niż to konieczne, ponieważ się nie ruszasz. Dlatego warto jest nosić więcej niż jedną warstwę odzieży, aby odpowiednio dostosować się do temperatury.

6. Akcesoria metalowe

W miejscach, których się nie spodziewasz, takich jak buty, opakowania po gumie do żucia i fiszbiny w biustonoszu, może znajdować się metal. Możesz szybciej przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, jeśli zdecydujesz się nie nosić tych przedmiotów lub zdejmować je i przechowywać w bagażu podręcznym.

7. Skomplikowane stroje

Skomplikowane stroje nie tylko utrudniają chodzenie do łazienki, ale także mogą być bardzo niewygodne. Nie chcesz co 5 minut poprawiać ubranie, więc upewnij się, że nosisz coś, co zostało wypróbowane i przetestowane jako wygodne.

8. Perfumy i wody kolońskie

Możesz kochać zapach swoich perfum, ale inni w twoim locie już nie muszą. W samolocie nie można otworzyć okna, aby przewietrzyć pokład. Nie będziesz również wiedział, czy ludzie mają alergie na składniki twoich perfum lub czy ktoś podczas lotu ma astmę.

9. Swędzące tkaniny

Tkanina może nie być zbyt swędząca, gdy nosisz ją w sklepach, ale nie wszystkie materiały są odpowiednie do siedzenia godzinami. Noś tkaniny, które są oddychające i miękkie, aby zapobiec otarciom lub podrażnieniom skóry podczas lotu.

10. Obraźliwe hasła lub grafiki

Jeżeli chcesz, aby Twój lot przebiegł jak najsprawniej, lepiej unikaj koszulek z przekleństwami lub obraźliwymi grafikami. Możesz zostać wyrzucony z lotu, jeśli jesteś zbyt nieodpowiednio ubrany. W samolotach są też dzieci i nigdy nie wiadomo, co ludzie uznają za obraźliwe, więc najlepiej jest zachować ostrożność.

Co Twoim zdaniem jest najgorsze do noszenia w samolocie? Jakie masz wskazówki, które pomogą uczynić lot bardziej komfortowym?

Źródło: brightside.me, Miniatura wpisu: Freepik