Studniówka z „Bednarskiej” podbija internet. Wszystko za sprawą tego nagrania

Choć w niektórych szkołach były już odstępstwa od tradycyjnego poloneza na początek imprezy to jednak tradycja pozostaje tradycją.

Na balu w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym „Bednarska” w Warszawie polonez także się pojawił. A jednak taniec zdecydowanie różnił się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Polonez równości

Uczniowie zatańczyli w jednopłciowych parach, żeby zademonstrować solidarność z osobami o innej orientacji, określanych skrótem LGBT+.

Taką wersję poloneza poparli nauczyciele i organizacje działające na rzecz równości „Miłość Nie Wyklucza” oraz Fundacja Równości i marka Ben&Jerry’s.

Polonez symbolizuje marsz ku przyszłości. Chcemy wmaszerować w lepszą przyszłość, lepszą dla Polski i dla nas, gdzie będziemy darzyć się tolerancją, będziemy darzyć się miłością, będziemy na siebie wrażliwi. Każdy ma prawo kochać kogo chce.

Dyrekcji spodobał się pomysł uczniów

Od lat staramy się traktować uczniów podmiotowo, kształtować w nich postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego, a co najważniejsze, dać im poczucie bezpieczeństwa oraz poszanowania godności człowieka. Kiedy więc zdecydowali, że chcą wesprzeć osoby LGBT+, wiedzieliśmy, że powinniśmy im w tym pomóc – mówi Wanda Łukczak, dyrektorka szkoły

Aż nie chcę się wierzyć, że w Polsce ktoś wpadł na taki piękny pomysł ❤️ Brawa dla szkoły i uczniów, maszerujmy w lepszą przyszłość

Zobaczcie film i przekaz młodych ludzi:

Co myślicie o takim manifeście na rzecz tolerancji?

Czy to pokazuje, że nowe pokolenie będzie bardziej otwarte czy to raczej wyjątkowy przypadek?