Szok na cmentarzu! Każdy kto widzi ten nagrobek przeciera oczy ze zdumienia!

„Odwiedzający ten cmentarz nie wierzą w to co widzą. Każdy podchodzi, przygląda się i rozgląda czy nie jest przypadkiem w ukrytej kamerze.”

Jednym z nagrobków, zamiast tradycyjnej płyty jest … gigantyczny smartfon. Po jednej stronie jest wykuty ekran, a na nim zdjęcie zmarłej kobiety. Z tyłu logo Apple. Nie zabrakło także przycisków dokładnie odzworowanych do tego modelu iPhona.

Cmentarz znajduje się w mieście Ufa w Rosji. Jeden z mieszkańców miasta Nikolay Jewdokimow sfotografował nietypowy monument i opublikował.

– Myślałem, że mam halucynacje. Jakim cudem amerykański smartfon nagle znalazł się na naszym cmentarzu? W dodatku taki ogromny? – dziwi się mieszkaniec miasta.

Nagrobek został wykonany z czarnego bazaltu. Ma 150 centymetrów wysokości, góruje nad innymi grobami i bardzo wiernie odwzorowuje produkt firmy Apple.

Okoliczni mieszkańcy nie rozumieją przesłania.

Pomnik okazał się pomysłem ojca zmarłej dziewczyny. Pytany przez dziennikarzy o nagrobek córki, przyznaje, że taki zamówił, ale nie chce wyjaśniać i komentoać celu i przesłania, jakie miał pełnić nagrobek w formie Iphona.

Nagrobka nie wyprodukowała lokalna firma. Stworzył go projektant Pavel Kalyuk. Kilka lat wcześniej na wystawę pogrzebową w Nowosybirsku zaprojektował podobny nagrobek i potem do jego firmy zaczęły napływać różne dziwaczne zamówienia. To dało mu przekonanie, że jest duże zapotrzebowanie na oryginalne i wyróżniające się płyty nagrobne.

Ten należy do Rity Shameevy, która zmarła nagle z nieznanej przyczyny w 2016 roku. Jej bogaty ojciec zamówił nagrobek dwa lata po jej śmierci.

Rita kochała dwie rzeczy. Podróże i swój telefon. Nie wiadomo jakie dokładnie przesłanie pomnika miał na myśli jej ojciec, ale wygląda na to, że ten ekscentryczny monument jest tym, co według jej ojca miało duże znaczenie dla zmarłej.

Co sądzicie o takim upamiętnieniu zmarłej córki?