Szok! Ryż, który kupujesz może być z plastiku. 4 sposoby jak go rozpoznać.

Chiny są największym producentem ryżu na świecie. Ale czy wiesz, że chińscy producenci postanowili wyprodukować sztuczny ryż z tworzyw sztucznych? Na ten szatański pomysł wpadli z chęci zysku. Okazało się, że syntetyczny ryż jest po prostu znacznie tańszy w produkcji. Kto lepiej wie niż Chińczycy jak zastępując różne materiały tańszym plastikiem można sporo zaoszczędzić…

Badania wykazały, że sztuczny ryż powstaje z mieszanki słodkich ziemniaków połączonej z syntetyczną żywicą. Jest łudząco podobny do prawdziwego a dzięki aromatom również ma taki sam zapach. Ultra tani sztuczny ryż jest niestety tak samo toksyczny jak plastikowa torebka i tak samo niewskazany do spożycia.

Jak zatem odróżnić sztuczny ryż od prawdziwego?

Są na to 4 sposoby:

Nasyp dwie łyżki ryżu do szklanki i zalej wodą. Jeśli jest sztuczny wypłynie na powierzchnię.

Przechowaj ugotowany ryż na wierzchu przez kilka dni. Jeśli jest prawdziwy spleśnieje jeśli sztuczny pleśń się nie pojawi.

Zmiażdż kilka ziaren ryżu w moździerzu. Jeśli powstały proszek będzie biały, ryż jest na pewno prawdziwy. Natomiast, gdy zmieni barwę na jasno żółtą jest syntetyczny.

Podpalone ziarenka sztucznego ryżu mają zapach palonego plastiku. Prawdziwy ryż się nie pali.

Nie tylko Chiny produkują syntetyczny ryż. Poniżej film z produkcji sztucznego ryżu zarejestrowany w wietnamskiej fabryce.https://youtu.be/ogz9n9kE_Fw?t=1m43s

Podziel się artykułem ze znajomymi.

Źródło: healthylifevision/Fotografie: youtube