Szokujące nagranie z SOR-u w Dąbrowie Górniczej. Ratownik odchodzi, a kobieta mdleje

Do kolejnej patologicznej sytuacji w polskim szpitalu doszło w Dąbrowie Górniczej.

Jeden z obecnych wtedy na SOR-ze pacjentów nagrał sytuację komórką. Młoda kobieta trafiła na oddział ratunkowy zwijając się z bólu.

Żaden lekarz jej nie zbadał, ani się nią nie zainteresował. Miała czekać w kolejce jak wszyscy, mimo, że nawet zwykli ludzi bez wiedzy medycznej widzieli, że kobieta bardzo cierpi, a sytuacja jest poważna.

Obecni na SOR-ze pacjenci zaniepokojeni sytuacją zaczęli interweniować.

W coraz głośniejszy sposób zwracali uwagę personelu szpitala na potrzebującą pomocy kobietę. Pojawiły się głośnie komentarze. Ludzie zaczęli się denerwować brakiem reakcji ze strony personelu szpitala.

Wywiązała się awantura. Po chwili ratownik medyczny próbuje dyskutować ze wzburzonymi pacjentami. Wzburzenie pacjentów wzmaga się, a ratownik odchodzi nadal nie udzielając kobiecie pomocy.

Kiedy się oddala kobieta mdleje…

Komentarze pod filmem wraźnie pokazują, że pacjenci przestaja wierzyć w służbę zdrowia w Polsce.

„Byłem tam, radzę SOR w DG omijać szerokim łukiem, równie dobrze możesz zostać w domu i nic nie robić, efekt będzie taki sam”

„Tylko przypomne, że gdy w Adamowicza wpompowano chyba 14 j krwi to większośc pisała ” to nie tak, że jego ratują specjalnie każdego by ratowali !!!!” tutaj widać właśnie jak tego każdego ratują”

Jest reakcja

W sprawie wypowiedział się Zbigniew Podraza, który jest dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Muszę znać sytuację do końca, aby to ocenić. SOR-y mają problemy. Wielu pacjentów przychodzi z niewielkimi dolegliwościami – co odbywa się kosztem pacjentów ciężko chorych – to problem ogólnopolski. A ten przypadek jak każdy wymaga indywidualnego rozpatrzenia – cytuje dyrektora lokalna telewizja TVS.

Szokujące nagranie skometował również prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, któreo zdaniem źródłem problemów ZCO jest kierunek zarządzania wyznaczony przez byłego dyrektora, Zbigniewa Grzywnowicza.

Prezydent podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora szpitala. Z kolei radni poparli uchwałę przyznającą szpitalowi 10 milionów złotych.

Ilu jeszcze pacjentów musi ucierpieć żeby do takich rzeczy nie dochodziło???